Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Kopējai lauksaimniecības politikai jābūt taisnīgākai, min ‘Zemnieku saeima’

Kopējai lauksaimniecības politikai (KLP) nākošajā plānošanas periodā jābūt godīgākai un taisnīgākai, teica biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.
“Mēs gribētu, lai jaunā KLP būtu vēl godīgāka un taisnīgāka, tostarp attiecībā uz tiešmaksājumiem. Mēs joprojām saņemam vienus no zemākajiem maksājumiem Eiropā. Nākamajā reformā gribam, lai valstis tiktu vairāk tuvinātas,” sacīja Dzelzkalēja-Burmistre.

Viņa atgādināja, ka patlaban sāktas sarunas par KLP nākamajā plānošanas periodā. Eiropas Komisija veic sabiedrisko aptauju, uz kuru Latvijas lauksaimniekiem un sabiedrībai kopumā ir jāsniedz atbildes. Aptauja būs kā pamats, lai izstrādātu pirmos piedāvājumus jaunajai KLP pēc 2020.gada. Latvijas lauksaimnieki grib, lai KLP politika paliktu kopīga un netiktu nacionalizēta. “Mēs tomēr esam mazi un viens pie otra, vienotais tirgus ļoti vienkāršo dzīvi,” viņa pauda.

Tāpat vēlams, lai saglabātos atbalsts lauku attīstībai, tostarp investīciju atbalsts un atbalsts nelabvēlīgiem reģioniem un citas iespējas, uzsvēra Dzelzkalēja-Burmistre.

(L)

(Visited 21 times, 1 visits today)
(Visited 21 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *