Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Krievija aptur brīvās tirdzniecības līgumu ar Ukrainu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien parakstījis dekrētu par brīvās tirdzniecības līguma apturēšanu ar Ukrainu, sākot ar nākamā gada 1.janvāri, liecina Kremļa tīmekļa vietnē publicētais dokuments.

«Ņemot vērā ārkārtas apstākļus, kas ietekmē Krievijas Federācijas intereses un ekonomisko drošību», Putins devis rīkojumu apturēt 2011.gadā parakstītā līguma darbību.

Jau iepriekš Krievija paziņojusi par Ukrainas pārtikas produktu importa aizliegumu, kas arī stāsies spēkā no 1.janvāra, jo tad stājas spēkā Ukrainas un Eiropas Savienības (ES) brīvās tirdzniecības līgums.

Ukrainas eksports uz Krieviju šī gada pirmajos deviņos mēnešos bija 2,3 reizes mazāks nekā attiecīgajā laika periodā pērn un sasniedza 3,6 miljardus ASV dolāru, atsaucoties uz Ukrainas statistikas biroja datiem, vēsta aģentūra «Interfax».

Tajā pašā laikā premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks trešdien paziņoja, ka Kijeva ar nākamo mēnesi gatavojas aizliegt tirdzniecību ar Krievijas anektēto Krimas pussalu.

Ukraiņi turpmāk vairs nevarēs piegādāt preces vai sniegt pakalpojumus Krimai, izņemot personiskas mantas, pārtiku un humāno palīdzību, valdības sēdē paziņoja Jaceņuks.

Jaunie noteikumi stāsies spēkā 30 dienu laikā.

Premjers arī paziņoja, ka valdība gatavojas apstiprināt sadarbības plānu ar NATO nākamajam gadam, bruģējot ceļu pretī dalībai šajā organizācijā.

 

Pirmais Biznesa radio pēc apollo/LETA (G)

(Visited 55 times, 1 visits today)
(Visited 55 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *