Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Krievija vaino Sīrijas opozicionārus ķīmisko ieroču izmantošanā

Ķīmiskos ieročus Sīrijā izmantoja pret prezidentu Asadu noskaņotu opozicionāru grupējums, to paziņojušas Krievijas militārpersonas. Tikmēr valdības spēku lidmašīnas turpina bombardēt nemiernieku kontrolēto Daraijas pilsētu.

Krievijas militārās misijas Sīrijā pārstāvis informēja, ka lādiņus ar toksiskām vielām Alepo pilsētā izmantoja tā dēvētās mērenās opozīcijas spēku kaujinieki.

Trieciens tika vērsts pret dzīvojamo māju kvartālu, un uzbrukumā gāja bojā septiņi cilvēki, bet 23 personas ar elpošanas problēmām un apdegumiem ievietotas slimnīcā.

Tomēr neatkarīga apstiprinājuma šai informācijai nav. Tikmēr opozīcijas pārstāvji ziņo, ka  valdības spēku lidmašīnas uz Daraijas pilsētu nometušas 26 parastās un degbumbas. Par cilvēku upuriem netiek ziņots. Sīvas kaujas, kurās tiek izmantoti tanki un artilērija, notiek arī Alepo pilsētā.

Jau vēstīts par iespējamu ķīmisku ieroču izmantošanu kaujās Sīrijā. Pagaidām nav izdevies noskaidrot, kurš par šo incidentu ir atbildīgs, taču izskan versijas, ka uzbrukums noticis tikai dažas stundas pēc tam, kad šajā reģionā tika notriekts Krievijas armijas transporta helikopters.

Kaujinieku pārstāvji ir izteikuši pieņēmumu, ka hlora gāzes uzbrukumā varētu būt vainojami tieši krievu spēki. Krievijas militārā vadība gan šādas ziņas kategoriski noraidījusi, uzsverot, ka šāds incidents vispār nav noticis un apgalvojumi esot pilni ar nepatiesu informāciju.

(Visited 23 times, 1 visits today)
(Visited 23 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *