Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Krievijai draud sankcijas par karu Sīrijā

Amerikas Savienotās Valstis un Lielbritānija brīdinājušas Krieviju un tās sabiedroto Sīrijas diktatoru Bašaru al Asadu par iespējamajām sankcijām.

Rietumvalstis apsver iespējas noteikt ekonomiskas sankcijas saistībā ar Sīrijas opozīcijas kontrolēto Alepo pilsētas rajonu bombardēšanu.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs nodēvēja civiliedzīvotāju bombardēšanu Alepo par “noziegumiem pret cilvēci”.

Savukārt Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons aicināja Maskavu izrādīt žēlsirdību. Žurnālistiem viņš paziņoja, ka ir iespējami papildu pasākumi pret Asada režīmu un tā atbalstītājiem.

Džonsons uzsvēra, ka šīs lietas galu galā būs nepatīkamas šo noziegumu pastrādātājiem, un viņiem par to būtu jādomā jau tagad.

Sīrijas konfliktam veltītās sarunās Londonā nedēļas nogalē piedalījās augsta ranga diplomāti no ASV, Lielbritānijas, Francijas, Itālijas, Vācijas un Turcijas. Sarunās piedalījās Saūda Arābijas un vēl vairāku Persijas līča monarhiju pārstāvji.

Šī bija pirmā šāda veida tikšanās kopš pagājušajā mēnesī Sīrijā sabruka tikai nedēļu ilgušais pamiers un kaujas atsākās ar jaunu sparu. Toreiz par ugunspārtraukšanu pēc mēnešiem ilgām sarunām izdevās vienoties Vašingtonai un Maskavai, kas atbalsta pretējās karā iesaistītās puses.

Pēc pamiera sabrukuma Sīrijas režīms ar Krievijas atbalstu atsāka intensīvus uzlidojumus Alepo pilsētas nemiernieku kontrolētājai daļai, un attiecības starp Vašingtonu un Maskavu strauji saasinājās.

(Visited 19 times, 1 visits today)
(Visited 19 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *