Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Kučinskis: «Brexit» krīze saliedē pārējās ES dalībvalstis

Krīze saistībā ar Lielbritānijas referendumā nolemto par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb “Brexit” saliedē pārējās 27 bloka dalībvalstis, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība).

Pēc ES samita, kas pirmo reizi notika 27 valstu stāvā bez Lielbritānijas, Kučinskis pastāstīja, ka dalībvalstu līderi ir sagaidījuši no britu premjera Deivida Kamerona zināmu skaidrību. Proti, Lielbritānijas interesēs gan tagad pēc referenduma, gan vēlāk pēc izstāšanās no ES ir nesaraut saites ar Eiropas Savienību. Tas nozīmē, ka valsts vēlas iegūt labvēlīgus noteikumus jautājumos par tirdzniecības un pārvietošanās brīvību.

Kamerons arī nosodīja ziņas par kādiem mēģinājumiem diskriminēt iebraucējus no citām ES valstīm. Līdz ar to Kučinskis pauda drošu pārliecību, ka no Latvijas aizbraukušo iedzīvotāju dzīve Lielbritānijā nepasliktināsies. Ierobežojumi gan ir iespējami tiem, kas Lielbritānijā ieradīsies pēc valsts izstāšanās no ES.

Premjers atklāja, ka ES dalībvalstu sarunās bija apbrīnojama vienprātība un nebija manāma vēlme sodīt Lielbritāniju par tās lēmumu. Pirmo dienu emocijas jau bija noplakušas.

Šķiet, ka krīze saliedē pārējās dalībvalstis, sacīja Kučinskis. Turklāt ES notiek dažādu kļūdu analīze saistībā ar birokrātiju un  prasībām pret valstīm. Tiekot uzsvērts, kā noturēt saikni ar sabiedrību.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums ceturtdien, 23.jūnijā, notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par  Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Izstāšanos “Brexit” atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balstiesīgo iedzīvotāju.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons pēc referenduma, kurā vairākums balsstiesīgo valsts iedzīvotāju nobalsoja par valsts iziešanu no ES, piektdien, 24.jūnijā, paziņoja, ka atkāpsies no premjera amata.

ES līderi pēc Lielbritānijas referenduma piektdien aicināja Lielbritāniju nevilcināties ar izstāšanās procesu.

(Visited 31 times, 1 visits today)
(Visited 31 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *