Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Labklājības ministrs: Vairs nevarēs noformēt pusslodzes – sociālās iemaksas būs jāveic pilnā apmērā

Darba devējiem no nākamā gada sociālās apdrošināšanas iemaksas par saviem darbiniekiem būs jāmaksā no pilnas slodzes darba algas, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”).

Runājot par Labklājības ministrijas (LM) priekšlikumu no nākamā gada par 37 eiro celt minimālo algu, ministrs norādīja, ka šāds ierosinājums tiek virzīts, jo Latvijas ekonomika attīstās labi. “Ceļot minimālo algu, palielinās tā algas daļa, kas netiek maksāta aploksnē,” piebilda ministrs.

Viņš atzīmēja, ka līdz šim viena no lielākajām problēmām bijusi iespēja darbiniekus darbā noformēt uz pusslodzi, ceturtdaļslodzi. Taču no nākamā gada darba devējiem sociālās apdrošināšanas iemaksas par katru darbinieku būs jāveic no pilnas slodzes darba algas. “Vairs nevarēs veidot pusslodzes un ceturtdaļslodzes,” teica ministrs.

Runājot par nākamā gada budžeta projektu, labklājības ministrs norādīja, ka budžetā “nekas nav”, lai atbalstītu maznodrošinātos. Vienlaikus Reirs arī atkārtoti atzīmēja, ka Labklājības ministrija iepriekš iestājās pret sociālās apdrošināšanas iemaksu ieņēmumu novirzīšanu veselības aprūpei.

Jau ziņots, ka  ka LM rosinājusi minimālo algu palielināt par 37 eiro. Tas finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (Zaļo un zemnieku savienība ) ieskatā būtu būtisks minimālās algas pieaugums. “Ja vispār ceļ [minimālo algu], tad ne vairāk par 10 eiro,” iepriekš teica Reizniece-Ozola.

Minimālā mēnešalga Latvijā pašreiz ir 370 eiro.

(Visited 22 times, 1 visits today)
(Visited 22 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *