Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Laimdota Straujuma paziņojusi par demisiju; krīt valdība

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pēc tikšanās ar prezidentu Raimondu Vējoni šodien paziņoja par savu demisiju.

Līdz ar to krīt arī pašreizējā valdība.

Jau ziņots, ka pirmdienas rītā izskanēja informācija, ka premjere Laimdota Straujuma (V) šodien varētu paziņot  par atkāpšanos no amata.

Pirmdienas rītā Straujuma devās neplānotā vizītē pie prezidenta Raimonda Vējoņa, tā tika pieteikta pēc Straujumas lūguma.

Kā ziņots, pēdējā laikā politikas kuluāros aktīvi tika runāts par iespējamo valdības nomaiņu. Šīs runas aktualizējās pēc tam, kad Straujuma pieprasīja sava partijas biedra satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisiju.

Iepriekš amatpersonas bija izvairīgas komentāros par iespējamo valdības nomaiņu. «Visām valdībām reiz pienāk beigas, un tad, kad tās pienāks, es jūs visus informēšu,» iepriekš sacīja premjerministre.

Arī sestdien notikušais partijas «Vienotība» kongress noslēdzās mierīgā gaisotnē, lai gan iepriekš tika izteikts, ka Straujuma par atkāpšanos no amata varētu paziņot kongresā.

Taču Straujuma, uzrunājot kongresa dalībniekus, teica, ka valdības sekmīgam darbam ļoti svarīgs ir partijas valdes un frakcijas atbalsts. Premjerministre arī sacīja, ka daļa klausītāju no viņas sagaida kādus skaļus paziņojumus, un piebilda, ka viņai ir šāds paziņojums: «Man svarīga šī valsts, man tā ir svarīga daudz vairāk par amatiem, par neskaidrām draudzībām un par attiecību kārtošanu.»

Straujuma valdības vadītājas amatā stājās 2014.gada 22.janvārī, aizstājot toreizējo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V), kurš atkāpās pēc Zolitūdes traģēdijas. Lai gan Straujuma sākotnēji paziņoja, ka nekandidēs uz premjerministra amatu rudenī gaidāmajās vēlēšanās, savas domas viņa mainīja un pērn rudenī atkārtoti tika nominēta un apstiprināta šim amatam.

 

Pirmais Biznesa radio pēc apollo/LETA (G)

(Visited 73 times, 1 visits today)
(Visited 73 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *