Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Latvijā mazāk kriminālprocesu par fiktīvajām laulībām, bet problēma aizvien aktuāla

Šogad ierosināti jau pieci kriminālprocesi saistībā ar cilvēku tirdzniecību un fiktīvajām laulībām, bet katrā no tiem tiesātas piecu pāru laulības un likuma pārkāpēja centieni savervēt papildu sievietes.

Noslēdzoties divu gadu garumā īstenotam projektam par cilvēku tirdzniecību un fiktīvajām laulībām, Latvija izstrādājusi rekomendācijas preventīvām darbībām un īstenos arī īpašu kampaņu. “Šīs dienas pasākums ir uzskatāms par projekta savā ziņā kulmināciju. Ir jau notikušas informatīvās aktivitātes Īrijā, Lietuvā, Igaunijā un šodien Rīgā, Iekšlietu ministrijā,” stāsta projekta vadītāja Latvijā Lāsma Stabiņa.

Pēdējos gados samazinās kriminālprocesu skaits, kas ierosināti par fiktīvo laulību slēgšanu ar trešo valstu pilsoņiem.

“Runājot par situāciju Latvijā un šīs problemātikas aktualitāti, jāteic, ka, mūsuprāt, tā joprojām ir ļoti aktuāla. Vēl jo vairāk, ņemot vērā, ka cilvēku tirdzniecība ir ļoti slēpts, noziedzīgs nodarījums. Šādu noziegumu ir ļoti grūti identificēt.

Skaitļi samazinās, uzsākto kriminālprocesu skaits ir kļuvis mazāks. 2013.gadā tika ierosināti septiņi kriminālprocesi par fiktīvo laulību slēgšanu, un šogad ir ierosināti pieci kriminālprocesi,” stāsta Stabiņa.

(Visited 15 times, 1 visits today)
(Visited 15 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *