Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Latvijā otrs lielākais patvēruma lūgumu skaita kritums Eiropas Savienībā

Bēgļi no Āfrikas un Āzijas valstīm masveidā Eiropā meklē parvērumu no konfliktiem un nabadzības. Migrācijas krīzes apjomu ilustrē “Eurostat” dati par patvēruma pieprasījumu skaita pieaugumu.

Šogad trešajā ceturksnī, no jūlija līdz septembrim, tos iesnieguši 413 800 cilvēku. Tas ir par 150% vairāk nekā tajā pašā laika posmā 2014.gadā un gandrīz divas reizes vairāk nekā otrajā ceturksnī, no aprīļa līdz jūnijam.

No šī gada jūlija līdz septembrim Eiropas Savienībā patvērumu lūguši 149 valstu pilsoņi. Pirmās trīs vietas ieņem sīrieši – 138 000, afgāņi – 56 700, irākieši – 44 400.

Šajā laikā vislielākais iesniegumu skaits tika reģistrēts Ungārijā un Vācijā, kur katrā saņemti 108 tūkstoši iesniegumu, kas ir 26% no kopējā skaita Eiropas Savienībā. Tālāk seko Zviedrija ar 10% un Austrija un Itālija, kur abās ir 7%.

Uz šīm piecām valstīm attiecas trīs ceturtdaļas to personu, kas pirmo reizi lūdz patvērumu Eiropas Savienībā.

Šī gada trešajā ceturksnī dalībvalstīs ir izskatīti 135 tūkstoši patvēruma iesniegumu, ko kuriem turpat puse ir tikusi apmierināta. Šādu aizsardzību visbiežāk piedāvā Francija, Itālija, Vācija un Zviedrija.

Tie paši “Eurostat” dati arī parāda, ka šogad no jūlija līdz septembrim, salīdzinājumā ar gada otro ceturksni, Latvijā, un, starp citu, arī Portugālē, par 12% ir samazinājies pirmreizējo patvēruma meklētāju pieteikumu skaits, kas bija otrs lielākais kritums, kas reģistrēts Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Saskaņā ar “Eurostat” datiem mūsu valstī šā gada trešajā ceturksnī pirmo reizi patvēruma lūgumu iesniedza 90 migrantu, kas bija par 12% mazāk nekā laikā no aprīļa līdz jūnijam, tomēr no kopējiem Eiropas Savienības saņemtajiem patvēruma pieteikumiem tie neveidoja pat vienu procentu.

Lielāks nekā Latvijā un Portugālē patvēruma lūgumu pieteikumu skaita kritums šajā laikā bijis vien Slovākijā (-35%).

Ja paraugāmies uz tuvākajiem kaimiņiem, tad ,tāpat kā Latvijā, arī Igaunijā un Lietuvā saņemto pieteikumu skaits Eiropas Savienības salīdzinājumā tiek apzīmēts ar 0,0%.

Lietuvā trešajā ceturksnī tika saņemti 85 patvēruma lūgumi, kas bija par 43% vairāk nekā gada otrajā ceturksnī.

Igaunijā šādu lūgumu skaits bija 70 , kas ir par 14% lielāks nekā no aprīļa līdz jūnijam.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(13:07, atkārtojums 16:07, 19:20, 22:20)

(G)

 

 

(Visited 57 times, 1 visits today)
(Visited 57 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *