Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Latvijā šogad varētu būt izsaluši līdz 5 % ziemāju platības, lēš ‘Zemnieku saeima’

No kopējām graudaugu ziemāju platībām šoziem Latvijā varētu būt izsaluši 3–5 % sējumu, kas ir ļoti neliels daudzums, teica biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Pēc viņa teiktā, atsevišķās saimniecībās varētu būt izsaluši līdz 10 % sējumu, taču kopumā graudaugu situācija Latvijā vērtējama kā laba.

Lazdiņš piebilda, ka sējumi ziemu aizvadījuši labāk nekā liecināja sākotnējās prognozes. “Pārziemojuši pat tādi sējumi, kuriem teorētiski nevajadzēja pārziemot. Tas liecina, ka klimata pārmaiņas notiek arī Latvijā. Ja kādreiz likās, ka attiecīgu laikapstākļu gadījumā jau ziemā var izdarīt skaidrus secinājumus, tad šobrīd redzam, ka situācija ir cita. Mēs esam ļoti priecīgi,” teica biedrības valdes priekšsēdētājs.

Viņš piebilda, ka graudkopji ir optimisma pilni strādāt un cer uz labvēlīgiem laikapstākļiem atlikušajā pavasarī, kas kompensēs nelabvēlīgos laikapstākļus sējas laikā rudenī. Tomēr nevar izslēgt iespēju, ka rudens varētu būt tāds pat kā pērn, kad sausuma dēļ sējumi neattīstījās, kā cerēts, bet ražas novākšanas laikā bija lietavas.

(L)

(Visited 24 times, 1 visits today)
(Visited 24 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *