Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Latvijas Banka paaugstina tautsaimniecības izaugsmes un inflācijas prognozes

Latvijas Bankas padome paaugstinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes prognozes 2017.gadam. Tāpat centrālā banka paaugstinājusi gada vidējās inflācijas prognozi šim gadam no 2,7% līdz 2,9%

Saskaņā ar neizlīdzinātajiem datiem IKP 2017.gadā varētu augt par 3,3%. Iepriekš centrālā banka lēsa, ka izaugsme šogad varētu būt 3% apmērā. Savukārt 2018.gadā Latvijas IKP varētu augt ar līdzīgu tempu – par 3,4%, piektdien preses konferencē informēja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Viņš skaidroja, ka 2016.gada beigās un 2017.gada sākumā Latvijas tautsaimniecības izaugsme paātrinājās, kā rezultātā šā gada pirmajā ceturksnī IKP kāpums sasniedza 4%, kas ir pēdējo gadu straujākais pieauguma temps. Paātrinājumu noteica labāka situācija apstrādes rūpniecībā, enerģētikā un, sākot ar 2017.gada sākumu, – arī būvniecībā, tirdzniecībā un transportā. Tomēr jāņem vērā, ka pieauguma tempu kāpumu nosaka arī zemā iepriekšējā gada bāze un vairāki vienreizēji faktori, kuru ietekme nākamajos ceturkšņos nebūs tik izteikta, atzīmēja Rimšēvičs.

Virkne faktoru ļauj Latvijas Bankai prognozēt, ka arī turpmāk izaugsme saglabāsies noturīga. Ārējā ekonomiskā vide pakāpeniski uzlabojas, par ko liecina gan ārējās tirdzniecības partnervalstu ekonomikas dati, gan ekonomikas dalībnieku noskaņojumu rādītāji. Arī Latvijas apstrādes rūpniecības un ārējās tirdzniecības dati norāda uz ārējā pieprasījuma nostiprināšanos. Papildu tam lēnām turpina atkopties kreditēšana, un darba tirgū vērojamas tālākas uzlabošanās pazīmes – mazinās bezdarbs, algu kāpums saglabājas noturīgs, šā gada sākumā pat paātrinās.

(L)

(Visited 11 times, 1 visits today)
(Visited 11 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *