Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Latvijas iedzīvotāji lielākoties visus remontdarbus veic pašu spēkiem

DNB veiktajā aptaujā noskaidrots, ka vasara ir karstākais laika periods ne vien pēc temperatūras, bet arī pēc iedzīvotāju aktivitātes – šajā gadalaikā 63 % respondentu ir veikuši mājokļa būvniecību vai pārbūvi. Savukārt 59 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju tieši vasaras mēnešos remontē savu mājokli. Aptaujas rezultātos iezīmējas arī Latvijas iedzīvotāju praktiskā daba un daudzpusīgums – kad runa ir par mājokļa pārveidi un interjera atsvaidzināšanu, lielākoties visus remonta un pārbūves darbus aptaujātie veic pašu spēkiem.

Tapešu līmēšanu uzticēt speciālistam zem sava goda uzskata 77 % respondentu. Tāpat 72 % aptaujāto speciālistiem neuztic arī sienu, griestu un grīdu krāsošanu. Vairāk nekā puse (66 %) aptaujāto uzskata, ka pašiem jāprot piestiprināt skapīšus, plauktus vai jebkuras citas mēbeles. Katrs otrais aptaujātais par pašu spēkiem paveicamu darbu min arī saimniecības ierīču, piemēram, veļas vai trauku mazgājamās mašīnas uzstādīšanu.

Turpretim darbi, ko respondenti labprātāk uzticētu profesionāļiem, ir specifiskāki, piemēram, durvju un logu ielikšana, flīzēšana un sienu nojaukšana vai jaunu sienu ielikšana. Tas norāda uz tendenci, ka Latvijas iedzīvotāji spēj racionāli izvērtēt, kādās remontdarbu pozīcijās ir iespējams ieekonomēt, tos veicot saviem spēkiem, un kuros darbos nepieciešams sākotnēji investēt vairāk, lai šis ieguldījums atmaksātos ilgtermiņā.

(Visited 10 times, 1 visits today)
(Visited 10 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *