Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Latvijas – Lietuvas sadarbības veicināšanai tiks īstenots 41 projekts

Ar pārrobežu sadarbības Interreg Latvija – Lietuva programmas 2014.-2020. gadam (programma) atbalstu 41 Latvijas – Lietuvas sadarbības projektam četrās projekta prioritātēs tiks piešķirts finansējums par kopējo summu 20 862 958 eiro.

Atbalstītie projekti tika izvēlēti no 158 projektu pieteikumiem, kas tika iesniegti 2016. gadā organizētā 1.projektu konkursa ietvaros.

Pirmajā programmas prioritātē Ilgtspējīga un tīra vide no 61 iesniegtajiem projektiem tika atbalstīti 12. Kopējā projektiem piešķirtā summa ir 6,34 miljoni eiro.

No tiem astoņi tūrisma projektos tiks izstrādāti jauni kopīgi tūrisma maršruti un aktivitātes. Latvijas un Lietuvas vides institūcijas sadarbosies divos kopīgos ūdens resursu apsaimniekošanas projektos. Tāpat divu projektu īstenošanai vides piesārņojuma riska samazināšanai sadarbosies Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsēji.

4,9 miljonu eiro finansējums vēl ir pieejams degradēto teritoriju atveseļošanai.

Otrajā programmas prioritātē nodarbinātības un darbaspēka mobilitātes atbalstam tika atbalstīti 13 sadarbības projekti, un kopā tiem atvēlēti 7,95 miljoni eiro.

Sešos no atbalstītajiem projektiem Latvijas un Lietuvas augstākās izglītības iestādes un pašvaldības izstrādās izglītības programmas, lai apmācītu inženierus un uzlabotu profesionālās izglītības kvalitāti. Uzņēmējdarbības atbalsta organizācijas un izglītības iestādes sadarbosies septiņos apstiprinātajos projektos.

Trešajā prioritātē sociālā iekļaušana kā teritoriālās attīstības priekšnoteikums septiņiem projektiem piešķirti 2,51 miljoni eiro.

Četru projektu mērķis ir uzlabot sociālo pakalpojumu pieejamību un efektivitāti. Trīs projektu īstenošana paredz uzlabot dzīves apstākļus trūcīgajiem iedzīvotājiem.

Lai rūpētos par iedzīvotāju drošību, ceturtajā programmas prioritātē uzlabota dzīves kvalitāte efektīvu publisko pakalpojumu un labas pārvaldes rezultātā sadarbosies Latvijas un Lietuvas pašvaldības un dienesti. Kopā atbalstīti deviņi projekti ar kopējo summu 4,06 miljoni eiro.

Lēmums par finansējuma piešķiršanu tika pieņemts 2017. gada janvāra beigās Interreg Latvija – Lietuva programma 2014. – 2020.gadam Uzraudzības komitejas sanāksmē Anīkšķos, Lietuvā.

Otro projektu konkursu plānots izsludināt 2017. gada marta beigās.

(L)

(Visited 18 times, 1 visits today)
(Visited 18 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *