Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

‘Latvijas valsts mežiem’ turpina sarukt apgrozījums un peļņa

AS “Latvijas Valsts meži ” (LVM) apgrozījums pērn deviņos mēnešos bija 198,7 miljoni eiro, bet peļņa – 48,6 miljoni eiro salīdzinājumā ar attiecīgi 200,2 miljonu eiro apgrozījuma un 51,8 miljonu eiro peļņas rādītājiem attiecīgajā laikā pirms gada, liecina uzņēmuma aplēses.

Uzņēmumā norāda, ka apgrozījuma samazinājums veidojies zemāku koksnes realizācijas cenu ietekmē. Realizēti koksnes sortimenta vidējā svērtā cena minētajā laikā bija 45,21 eiro par vienu kubikmetru, kas ir par 6% mazāks radītājs nekā 2015. gada deviņos mēnešos. Kopumā koksnes sortimentu realizācijas apjoms sasniedzis 3.91 miljonus kubikmetru, tajā skaitā realizēti 0,4 miljoni kubikmetru augošu koku.

No kopējiem ieņēmumiem 90% veidoja koksnes sortimenta realizācija – 66% zāģbaļķu un finierkluču, 18% papīrmalkas un 7% malkas un šķeldas realizācija. Ap 5% no kopējiem ieņēmumiem veidoja augošu koku realizācija, 2% – meža sēklu un stādu pārdošana. Atlikušos ieņēmumus veido ieņēmumi no zemes dzīļu resursu realizācijas, zemes nomas, rekreācijas pakalpojumu sniegšanas, medību tiesībām un citi ieņēmumi.

(L)

(Visited 13 times, 1 visits today)
(Visited 13 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *