Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Līdz ASV prezidenta vēlēšanām 11 dienas: Rezultātu izšķirs vēlētāju aktivitāte

Līdz ASV prezidenta vēlēšanām atlikušas 11 dienas. Atkarībā no mediju simpātijām par labu vienam vai otram kandidātam atšķirīgu ainu sniedz arī vēlētāju aptaujas par atbalstu savam kandidātam. Taču abas puses ir vienisprātis, ka rezultātu izšķirs nevis pašreizējais atbalsta līmenis, bet gan tas, kura kandidāta vēlētāji aktīvāk dosies uz vēlēšanu iecirkņiem.

Demokrātu kandidātes Hilarijas Klintones pārsvars ir sarucis vairs tikai līdz 3% un līdzvērtīgs statistiskajai kļūdai – šādi saviem skatītājiem vēsta populārais mediju magnāta Rūperta Mērdoka korporācijai piederošais “Fox News” kanāls. Taču šis medijs zināms arī kā republikāņu kandidāta Donalda Trampa atbalstītājs.

No otras puses, atsaucoties uz citu, arīdzan visas nācijas mēroga aptauju, demokrātus atbalstošie mediji ziņo par ievērojamu – 14 procentpunktu — pārsvaru demokrātu kandidātei Hilarijai Klintonei.

Aptaujas nenodrošina uzvaru vēlēšanās. Vēlēšanu kampaņas pasākumā Floridā Hilarija Klintone viņa uzsvēra — atslābt nedrīkst. Par spīti šķietami labajiem rezultātiem daļā aptauju Tramps vēl arvien var uzvarēt, atzīst “nejaukā sieviete”, kā viņu arvien biežāk dēvē Tramps.

“Atlikušajās dienās strādāšu, cik smagi vien iespējams, lai ar savu vēsti aizsniegtu tik daudzus, cik vien var. Nedrīkst atraut kāju no gāzes pedāļa. Pat ne uz mirkli. Katra balss ir no svara. Pavaicājiet manam draugam, bijušajam viceprezidentam Alam Goram. Un Leikvorta var būt izšķiroša. Florida var būt izšķiroša. Ja ļaudis dosies un vēlēs, mēs varam gūt uzvaru 8.novembrī,” pauda Hilarija Klintone.

Als Gors ir atgādinājums par 2000.gada vēlēšanām. Starpība starp abu kandidātu gūtajām balsīm bija niecīga. Atsevišķos štatos tika apstrīdēti vēlēšanu rezultāti un sākās balsu pārskaitīšana. Toreiz tieši Florida būtībā izšķīra iznākumu, tādēļ tai tāda nozīme pievērsta arī tagad.

Turklāt, lai gan kopumā demokrātu kandidātei atbalsts ir lielāks, toties Trampa atbalstītāji ir dedzīgāki.

Demokrātu nometne var zaudēt nevis atbalsta trūkuma dēļ, bet tādēļ, ka vēlētāji uzskatīs iznākumu par izšķirtu un nepapūlēsies nodot savu balsi.

Klintone arī nekavējās kritizēt Trampu, kurš kampaņas laikā veselu dienu velta savām privātajām lietām, atklājot jaunu luksusa viesnīcu: “Donalds Tramps atņem laiku kampaņai, lai svinīgi atklātu savu viesnīcu. Un tad viņš tepat Floridā uzaicināja presi uzklausīt, kā viņa strādnieki runā par to, cik lielisks priekšnieks viņš ir. Tikmēr viņš to noskatās un klausās. Šodien, kad tiek atklāta viesnīca, ir svarīgi piezīmēt, ka tajā atkal nodarbināti nelegāli strādnieki. Tie paši ļaudis, kurus viņš pazemo un demonizē savā kampaņā. Gluži kā ar daudz ko, ko Donalds Tramps ir teicis – viena lieta, ko viņš saka, bet cita, ko dara.”

Toties Hilarija Klintone uzdāvināja sev dzimšanas dienā Adeles koncerta apmeklējumu. To viņai par atbildi pieminēja Tramps, piedevām arī atgādinot savu pārliecību, ka Klintone ir pārāk vāja prezidenta darbam.

“Tas parāda, cik zemiska viņa ir. Viņa uzstājas un saka, ka Donalds Tramps atņēmis laiku kampaņai, lai atklātu savu viesnīcu. Labi. Un tagad viņa ir uztaisījusi pauzi. Es jums saku – viņa visu laiku vēlas gulēt. Un tas nav tas, ko mums vajag. Ne tādu prezidentu mums vajag. Viņa ir persona ar zemu enerģijas līmeni. To es redzēju aizvadītajās debatēs,” pauda Tramps.

(Visited 20 times, 1 visits today)
(Visited 20 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *