Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Līdz valdības kabinetiem nonāk likums par trauksmes cēlājiem

Valsts sekretāru sanāksme ceturtdien, 27.oktobrī, plāno skatīt projektu likumam par trauksmes cēlājiem. Šī likuma mērķis ir veicināt godprātīgu trauksmes celšanu par pārkāpumiem valsts institūcijās un darba tiesiskajās attiecības un arī nodrošināt aizsardzību trauksmes cēlājiem.

Gan starptautisko organizāciju, piemēram, ANO un OECD, gan vietējo ekspertu vērtējumā cīņu pret korupciju un ēnu ekonomiku Latvijā nereti apgrūtina apstāklis, ka iedzīvotāji, uzņēmumi vai iestāžu darbinieki, kuri vēlas ziņot par iespējamajiem pārkāpumiem, piemēram, valsts iestāžu darbā, šobrīd nevar droši paļauties uz to, ka viņu sniegtā informācija tiešām sasniegs dzirdīgas ausis.

Turklāt trauksmes cēlājiem arī trūkst pārliecības par pienācīgu aizsardzību.

Jaunais likums par trauksmes cēlājiem sola atrisināt vismaz dažas no šīm problēmām. Piemēram, likuma projektā ir noteikts, ka valsts iestādēm un uzņēmumiem, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, ir jāizveido īpaši iekšējie ziņošanas kanāli, kurus izmantot trauksmes cēlājiem.

Tāpat likumprojekts nosaka aizliegumu radīt nelabvēlīgas sekas trauksmes cēlājam un uzliek par pienākumu nodrošināt maksimālu trauksmes cēlāja anonimitāti.

(Visited 17 times, 1 visits today)
(Visited 17 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *