Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Lielbritānija nemainīs lēmumu par izstāšanos no ES

Lielbritānijas valdība neatbalstīs mēģinājumus anulēt “Brexit” referenduma rezultātus. Par to parlamentā paziņoja Lielbritānijas izstāšanās no ES ministrs Deivids Deiviss.

“Lēmums par Lielbritānijas izstāšanos no ES ir pārliecinošs, skaidrs un neapstrīdams. Arī premjerministre sola, ka “Brexit” tiks īstenots veiksmīgi.

Tāpēc nav nepieciešams meklēt ceļus, kā apiet 23. jūnija referendumā pausto tautas viedokli. Tagad tas ir valdības pienākums nodrošināt, lai izstāšanās process noritētu gludi, un uzņēmumiem un strādājošiem būtu maksimāla skaidrība par sekām,” sacīja Deiviss.

Ministra uzstāšanās notika pēc vairāku deputātu aicinājuma parlamentam balsot par turpmākajām attiecībām ar ES.

Piemēram, bijušais leiboristu līderis Eds Milibends norādīja, ka valdības vadītājai jāgūst parlamenta atbalsts “Brexit” sarunu pozīcijai. Savukārt premjeres Terēzas Mejas pārstāve paziņoja, ka ir nepieciešami un pareizi parlamentam apspriest un pētīt notiekošo procesu.

Tomēr otrs referendums, vai parlamenta balsojums, lai uzminētu britu tautas gribu nav pieņemams. Vienlaikus anonīms avots valdībā norāda, ka parlaments varētu balsot par galīgo vienošanos pēc sarunu noslēguma.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas premjere šomēnes solīja izstāšanās sarunas uzsākt nākamā gada marta beigās. Saskaņā ar Lisabonas līgumu tās jāpabeidz divu gadu laikā.

(Visited 18 times, 1 visits today)
(Visited 18 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *