Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Lietuvā ierodas pirmie NATO bataljona karavīri

Lietuvā otrdien ieradušies pirmie Vācijas un Beļģijas karavīri, kas dienēs starptautiskajā NATO bataljonā, ko vadīs Vācija.

Igaunijā pirmo Lielbritānijas vadītā bataljona vienību ierašanās gaidāma martā, otrdien paziņojis aizsardzības ministrs Marguss Tsahkna, kas kopā ar premjerministru Jiri Ratasu apmeklēja Aizsardzības spēku bāzi Tapā, lai iepazītos ar šā militārā kompleksa attīstību.

Kā ziņots, Latvijā Kanādas vadītais bataljons pilnā apmērā ieradīsies līdz jūnijam. To pagājušajā nedēļā žurnālistiem apliecināja Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks Leonīds Kalniņš, kurš 27.janvārī stāsies NBS komandiera amatā. Viņš norādīja, ka “vienība pilnā sastāvā ieradīsies jūnijā”, taču jau pirms tam – ziemas beigās, pavasarī – Latvijā ieradīsies nelieli kontingenti, kas nepieciešami, lai nodrošinātu visas vienības ierašanos.

Viļņas lidostā otrdienas vakarā nolaidās Vācijas militārā lidmašīna ar pirmo karavīru grupu. Kā no lidostas ziņo aģentūras BNS žurnālists, ar šo lidmašīnu Lietuvā ieradušies vairāk nekā desmit virsnieki, ieskaitot topošā bataljona vadību.

Jau dažas stundas pirms tam Palangas lidostā ieradušies arī pirmie beļģu karavīri, bet viņu militārā tehnika nogādāta Lietuvā ar prāmi, aģentūrai pastāstījis Lietuvas Bruņoto spēku pārstāvis kapteinis Andrjus Dilda. Pēc viņa sacītā, ieradušies aptuveni 30 apgādes rotas karavīru. Vēl dažiem desmitiem karavīru būtu jāierodas ceturtdien.

Šie karavīri būs bāzēti Lietuvas vidienē, Jonavas rajona Ruklā, un dažādos Lietuvas Bruņoto spēku mācību poligonos piedalīsies kopīgās lauka mācībās ar Vācijas, Nīderlandes un Norvēģijas karavīriem.

Pēdējie 1200 karavīru lielā daudznacionālā bataljona karavīri Lietuvā ieradīsies jūnijā. Puse no viņiem pārstāvēs Vāciju, kas vadīs šo vienību. Kopā ar viņiem bataljonā dienēs karavīri no Beļģijas, Francijas, Horvātijas, Luksemburgas, Nīderlandes un Norvēģijas.

(L)

(Visited 11 times, 1 visits today)
(Visited 11 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *