Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

LIZDA saņem juridiskā biroja atzinumu un lūdz apturēt RPIVA likvidāciju

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pēc juridiskā biroja “Sorainen” atzinuma saņemšanas, kurā norādīts uz vairākām nepilnībām Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidācijas procesa projektā, lūdz apturēt augstskolas likvidāciju.

LIZDA pārstāvis Juris Aksels Cīrulis skaidro, ka juridiskā biroja atzinumā ir norādīts uz vairākām nepilnībām sagatavotajā rīkojumā, kā arī izvērtētas vairākas problēmsituācijas, kas varētu rasties, izpildot rīkojumu tā esošajā redakcijā.

Pamatojoties uz saņemto informāciju, LIZDA lūdz apturēt rīkojuma par RPIVA likvidāciju projekta tālāku virzību Ministru kabinetā (MK).

Arodbiedrība ir nosūtījusi juridiskā biroja “Sorainen” sagatavoto atzinumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS), nozares politikas veidotājiem un iesaistītajām pusēm.

LIZDA uzskata, ka ir nepieciešamas reformas augstākajā izglītībā, taču neatbalsta šādi virzītu RPIVA likvidāciju, skaidro Cīrulis. Viņš atgādina, ka LIZDA jau janvāra sākumā norādīja, ka RPIVA likvidācijas process neatbilst tiesiskajam regulējumam.

Par RPIVA likvidāciju valdība lems otrdien, 21. martā. To pavadīs RPIVA studentu, darbinieku un atbalstītāju protesta pikets.

(L)

(Visited 10 times, 1 visits today)
(Visited 10 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *