Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Londonas un Briseles smagie grozi

“Četri grozi” – turklāt – smagi, bet optimisms nepamet eiropiešus. Eiropas Savienības samitā Briselē sprieda, kā Eiropas Savienībā noturēt Apvienoto Karalisti.

Britu premjerministrs Deivids Kamerons runāja par čeriem galvenajiem klupšanas akmeņiem, kurus viņš nosauca par “četriem groziem”.

No tiem vissmagākais – sociālie maksājumi un garantijas. Britu sistēma ļoti atšķiras no Eiropā pieņemtās.

Vairākkārt ticis uzsvērts, ka sarunas būs smagas, tomēr partneri uzsver, ka saskata patiesu savstarpēju cenšanos panākt kompromisu.

Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks paziņoja:

“Ja runājam par principiem un pamatvērtībām, tad nepieciešams būt stingriem. Esmu apsolījis, ka mēs nepiekāpsimies jautājumos par brīvu pārvietošanos un diskrimināciju. Tomēr es zinu, ka Deivids Kamerons tiecas uz godīgu un stingru kompromisu, un tieši tas ļauj man palikt optimistam.”

Eiropai ne mazāk svarīgs un sāpīgs ir bēgļu jautājums. Eiropas Savienības dalībvalstis ir vienojušās izveidot kopēju robešsardzes un krasta apsardzes dienestu. Tā vienības tiks nosūtītas palīgā tām Eiropas valstīm, kuras pašas izrādīsies nespējīgas stāties pretī migrantu plūsmai.

Pēdējo mēnešu laikā tādi gadījumi atkārtojušies ne reti.

Grieķijas ārlietu ministra vietnieks Nikoss Kjidakiss atzīmēja:

“Var nojaust, ka tas apdraud nacionālo suverenitāti, un tas ir ļoti nopietni. Tas skar pašus suverenitātes pamatus, ko nosaka Eiropas vienošanās. Nepārdomātu izteicienu vai panikas spiediena dēļ nedrīkst mainīt valstu suverenitātes neaizskaramības priencipu vai Eiropas Savienības pamatprincipus.”

Šajā samitā Briselē tika nolemts februārī rīkot Turcijas un Eiropas Savienības augsta līmeņa tikšanos, kurā apkopos Eiropas Savienības un Turcijas darbības plāna izpildes rezultātus un runās par bēgļu plūsmas samazināšanu.

Eiropas Komisija dalībvalstīm ir piedāvājusi uzņemt bēgļus tieši no Turcijas. Tāpēc nav zināms, cik valstis piedalīsies šajā samitā, jo dažas no tām jau ir skaidri paziņojušas, ka šādā programmā piedalīties nevēlas.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(G)

(Visited 59 times, 1 visits today)
(Visited 59 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *