Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

LTRK ar ERAF līdzfinansējumu veikta Uzņēmēju nama rekonstrukcija un renovācija

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Eiropas Reģionālo attīstības fondu (ERAF) noslēgusi daļu no valsts nozīmes arhitektūras piemineļa ēkas Kr.Valdemāra ielā 35 rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem, ieguldot 100 tūkstošus eiro.

Uzņēmēju namā pašreiz pabeigti LTRK ēkas rekonstrukcijas un restaurācijas darbi. Projekta rezultātā ir renovēta ēkas 1.stāva kāpņu telpa, vestibils – halle, kāpnes uz 2.stāvu un pagrabstāvu, rekonstruēti iekšējie elektroapgādes tīkli, restaurēti telpu iekšējā interjera elementi – spoguļa rāmis, durvis, kāpnes, griestu un sienu dekori. Tāpat uzstādīts pacēlājs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un tam pielāgota kāpņu telpa, kas nodrošinās cilvēku ar kustību un funkcionāliem traucējumiem iekļūšanu LTRK ēkā.

LTRK prezidents Aigars Rostovskis pauda, ka līdz šim ar LTRK un atbalstītāju ziedojumiem ir veikta ēkas fasādes renovācija un jumta rekonstrukcija. „Tagad arī mājas saturs un interjers atgūst savu vēsturisko izskatu,”  saka A.Rostovskis, „tas iepriecina, jo šādi senajam namam tiek dota jauna dzīvība, un Uzņēmēju nams varēs turpināt savu vēsturisko misiju.”

Uzņēmēju nama atjaunošanas mērķis ir radīt vietu, kur gan reģionālā, gan nacionālā mērogā biznesa, radošo un kultūras industriju pārstāvji varētu izmantot kā daudzfunkcionālu atbalsta centru. Ēkas projekta autors ir arhitekts Gustavs Vinklers, un tā būvēta 1875. gadā Stāmerienas muižas baronam Edvīnam fon Volfam kā ziemas rezidence.

Uzņēmēju nama rekonstrukcijas un restaurācijas projekts tika realizēts ERAF programmas “Infrastruktūra un pakalpojumi” ietvaros, uzsākot darbus šā gada martā.  Būvdarbu kopejais finansējuma apjoms ir 99 983,95 eiro, no kuriem ERAF līdfinansējums veido 49 998,86 eiro.

(Teksts: LTRK)(L)

(Visited 121 times, 1 visits today)
(Visited 121 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *