Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

LTV: Daugavpilī reģistrēta firma par miljoniem apkrāpusi ‘Google’

Latvijas ekonomikas policija pirms četriem gadiem sāka kriminālprocesu par krāpšanu un naudas atmazgāšanu, kurā ASV kompānija “Google” atzīta par cietušo, jo Daugavpilī reģistrētai mazkapitāla firmai maldīgi pārskaitījusi 23 miljonus ASV dolāru, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.

Saistībā ar notikušo aizdomās tiek turēts Lietuvas pilsonis Ēvalds Rimašausks, kurš ASV apsūdzēts par 100 miljonu dolāru izkrāpšanu no diviem ASV informācijas tehnoloģiju gigantiem. Šobrīd viņš atrodas apcietinājumā Viļņā un gaida izdošanu ASV.

Par apsūdzībām Rimašauskam marta beigās paziņoja Ņujorkas Dienvidu apgabala prokuratūra. Viņš tiek turēts aizdomās par krāpšanu, identitātes zādzību un naudas atmazgāšanu. Saskaņā ar ASV prokuratūras izvirzīto apsūdzību, galvenais instruments bija Rimašauskam piederējusī Latvijas firma, kura tika nosaukta tāpat kā Taivānas datoru ražotājs “Quanta Computer Inc”, vēsta “de facto”.

Uz šīs firmas kontiem bankās Latvijā un Kiprā cietušās IT kompānijas no ASV aizskaitīja miljonus par precēm un pakalpojumiem, ko saņēma no īstās “Quanta Computer”. Shēmas ietvaros Rimašausks izlicies par Taivānas uzņēmuma darbinieku un uzņēmumiem nosūtījis krāpnieciskas e-pasta vēstules, kurās pieprasījis apmaksāt rēķinus un norādījis savas SIA – viltus “Quanta Computer” – kontu numurus.

(L)

(Visited 38 times, 1 visits today)
(Visited 38 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *