Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Lūk, ko psihologi runā par draudzību ar bijušajiem partneriem

Man ir bijušie, ar kuriem es vēl joprojām uzturu labu kontaktu, un ir arī tādi, par kuriem jau pavisam esmu aizmirsusi. Vienu no bijušajiem es ļoti cienu kā draugu, bet pārējos… ja viņi pazustu no manas dzīves uz visiem laikiem, es pat nepamanītu.

Izbeigt attiecības var būt ļoti grūti, un, ja variants palikt par draugiem atbieglo šo procesu, tad, kas tajā ir slikts?

„Vēlme palikt par draugiem nedod jums to pilnīgā zaudējuma sajūtu, un tas ļoti atvieglo šķiršanās procesu,” teic psiholoģe Nina Etvuda.

Tu vari domāt, ka draudzīgu attiecību uzturēšana ar bijušajiem ir laba doma, bet ar to saistās arī ne mazums grūtību. Piemēram, emocionālā pieķeršanās.

„Tev varētu šķist, ka šis cilvēks tevi zina labāk nekā jebkurš cits,” turpina psiholoģe. „Pat, ja seksuāli jūs viens otru vairs neinteresējat, jūs vēl joprojām varat vēlēties to emocionālo tuvību, kas jums bija.”

Šāds „atkarības” veids var padarīt tevi vēl ievainojamāku pret nākamajām sāpēm, kad tavs bijušais satiks kādu jaunu sievieti. Un tas ir neizbēgami. Nevienam nepatīk sajūta, ka viņš tiek aizvietots.
Pāriešana no attiecībām uz draudzību sevī slēpj daudz briesmu, kuras aizved pie lielām emocionālajām sāpēm. „Paliksim draugi” var šķist kā laba ideja, bet realitātē viss var būt daudz sarežģītāk. Protams, katra situācija ir individuāla. Ar vieniem, tu pati zini, ka ir viegli palikt par draugiem, bet citus nevarēs aizmirst, ja neiznīcinās visus kontaktus. Visām romantiskajām jūtām jūsu starpā ir jānomirst, un tikai tad jūs varat mēģināt no jauna sadraudzēties.

(L)

(Visited 25 times, 1 visits today)
(Visited 25 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *