Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Lukašenko izlaiž no cietuma Baltkrievijas politiskos ieslodzītos

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko nolēmis apžēlot un atbrīvot no ieslodzījuma politiskos ieslodzītos, to skaitā bijušo sāncensi, prezidenta amata kandidātu Nikolaju Statkeviču (foto).

“Sekojot humānisma principam, Baltkrievijas prezidents šodien pieņēmis lēmumu apžēlot un atbrīvot no ieslodzījuma vietām Nikolaju Dedoku, Igoru Oliņeviču, Jevgeņiju Vasjkoviču, Nikolaju Statkeviču, Artjomu Prokopčenko un Juriju Rubcovu,” – teikts prezidenta administrācijas paziņojumā, kuru citē oficiālā Baltkrievijas ziņu aģentūra BelTA.

Viens no bijušajiem prezidenta kandidātiem 2010.gada vēlēšanās Nikolajs Statkevičs atradās ieslodzījumā  kopš protesta akcijas dalībnieku aizturēšanas pēc vēlēšanām. Viņš bija vienīgais no 41 notiesātā par dalību “masu nekārtībās”, kurš bija palicis ieslodzījumā. 2011.gada maijā par masu nekārtību rīkošanu N.Statkevičam piesprieda brīvības atņemšanu uz 6 gadiem stingra režīma kolonijā.

N.Statkeviča sieva Marina Adamoviča apstiprinājusi portālam Charter 97, ka dzīvesbiedrs šovakar ierodas Minskā ar autobusu no Mogiļevas.

Pirmais Biznesa radio /  Foto: charter 97   (A)

(Visited 65 times, 1 visits today)
(Visited 65 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *