Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Maizītis kritizē automātisku pielaides valsts noslēpumam piešķiršanu visiem deputātiem

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) kategoriski iestājas pret ideju, ka Saeimas deputātiem pielaide valsts noslēpumam tiek piešķirta automātiski, ceturtdien žurnālā “Ir” publicētā intervijā atzīst SAB direktors Jānis Maizītis.
“Ir arguments, ka ir atsevišķas valstis, kur tas regulējums ir tāds, bet es teiktu, ka Latvijas apstākļos tas būtu – vai vai vai, kas notiktu. Es ceru, ka vēlētājs piekristu tādam argumentam, ka viņš nezina visu par kandidātu, par ko nobalso konkrētajās vēlēšanās,” viņš skaidro, piebilstot, ka drošības iestāžu, tiesībsargājošo iestāžu rīcībā ir daudz vairāk objektīvas informācijas par to, kāds ir topošais tautas kalps un kā interesēm viņš kalpos – vai tiešām sabiedrības, vai kādām savtīgām, noteiktu grupējumu interesēm.

Komentējot Satversmes tiesas lēmumu, ka pārsūdzības iespējas indivīdiem, kam atteikta pielaide valsts noslēpumam, neatbilst Satversmei, Maizītis norāda, ka SAB jau ievēro daļu sprieduma, proti, personai tiek izsniegts kopsavilkums par iemesliem, kāpēc pielaide atteikta.

(L)

(Visited 18 times, 1 visits today)
(Visited 18 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *