Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Medicīnas māsas jūnijā gatavas atteikties strādāt pagarināto normālo darba laiku

Latvijas Māsu asociācija atbalstīs Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšlikumu atteikties strādāt pagarināto normālo darba laiku ar šī gada 1. jūniju, informēja asociācijā.
Asociācijā, norāda, ka šādas lēmums pieņemts, jo Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kužinskis (ZZS) neesot izrādījuši interesi tikties ar Māsu asociācijas valdes locekļiem, lai pārrunātu jautājumus par medicīnas māsas profesijas pastāvēšanu nākotnē, virsstundu darbu un atalgojuma jautājumu, turklāt asociācija nav saņēmusi atbildi no Veselības ministrijas (VM) par aktuālajiem jautājumiem, kas saistīti ar māsas lomu Latvijā.

Saskaņā ar Veselības inspekcijas statistiku 2016. gadā Latvijā reģistrētas 8756 strādājošas māsas, kas ir par 216 māsām mazāk nekā 2015. gadā, turklāt strauji sarūk pirmreizēji reģistrēto māsu skaits, kā arī katru gadu samazinās savā profesijā strādājošo māsu skaits. Desmit gadu laikā darbu slimnīcās uzteikušas aptuveni 5000 māsas, skaidro asociācija.

(L)

(Visited 13 times, 1 visits today)
(Visited 13 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *