Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Ministre par veselības aprūpes sistēmu: Esam bezdibeņa malā

Latvijas veselības aprūpe sistēma pašlaik ir bezdibeņa malā, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” atzina veselības ministre Anda Čakša.

Saņemot vēstules no pacientiem un redzot to, cik neapmierināti ir ārsti, Čakša atzīst – veselības aprūpe Latvijā ir bezdibeņa malā. Tāpēc esot vērts kaut ko mainīt.

Lai gan ministre atzīst, ka veselības aprūpes sistēmā nepieciešamas izmaiņas, viņa arī norāda – bez atbilstoša atalgojuma reforma arī nestrādās. Veselības aprūpē tik ilgstoši nav bijis pietiekami finansējuma, ka ārstniecības personas jūtas nodotas, saka Čakša.

Viņa arī uzsver, ka nozarei būtu jāpalielina valsts finansējums sākotnēji līdz 12% no valsts budžeta kopizdevumiem, bet vēlāk līdz 14%. Veselības ministrija jau iepriekš prognozēja, ka 2018.gadā būs nepieciešami aptuveni 108 miljoni eiro.

Ziņots, ka valdība 11.oktobrī deva zaļo gaismu jaunajam veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modelim, ko valsts finansēs bez privāto apdrošinātāju piesaistes. Veselības ministrijā gan atzīst – sistēmas pamatprincips paliks jau esošais, proti valsts iepirks veselības pakalpojumus un tie būs nodrošināti visiem iedzīvotājiem.

Būtisku atšķirību gan šis modelis nesīs tautiešiem, kuri dzīvo ārvalstīs un Latvijā nemaksā nodokļus – viņi nevarēs Latvijā izmantot valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.

(Visited 45 times, 1 visits today)
(Visited 45 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *