Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Ministru kabinetā lemts…

Valdība otrdien atbalstīja Nacionālo bruņoto spēku dalību divās jaunās starptautiskajās operācijās Irākā un Mali. Aizsardzības ministrija jau iepriekš bija skaidrojusi, ka Latvijas karavīri piedalīsies pret teroristisko organizāciju “Daesh” vērstajā starptautiskās koalīcijas Apvienoto spēku militārajā operācijā “Inherent Resolve” Irākā un Apvienoto Nāciju Organizācijas vadītajā visaptverošā stabilizācijas misijā “MINUSMA” Mali. Tāpat ministrija informē, ka Irākas valdība jau 2014.gadā izplatījusi aicinājumu visām ANO dalībvalstīm sniegt atbalstu “Islāma valsts” apkarošanai. Par dalību abās operācijās galīgo lēmumu pieņems Saeima.

Valdība arī nolēma samazināt atbalstu bēgļiem. Paredzēts turpmāk bēgļa statusu saņēmušajiem ārvalstniekiem mēnesī maksāt 139 eiro uzturēšanās pabalstu. Ja personas ir ģimenes locekļi, tad vienai personai tiks piešķirti 139 eiro mēnesī un katram nākamajam ģimenes loceklim – 97 eiro. Līdz šim uzturēšanās pabalsta apmērs pilngadīgai personai bija 256 eiro mēnesī, bet nepilngadīgai personai – 30% apmērā no šīs summas.

Valdība sēdē otrdien atbalstīja Pārresoru koordinācijas centra izstrādātos noteikumus par valsts uzņēmumu valdes un padomes locekļu atalgojumu. Vienlaikus valdība nolēma, ka Pārresoru koordinācijas centrs izvērtēs nepieciešamību izveidot atsevišķu regulējumu attiecībā uz pašvaldību uzņēmumu valdes locekļiem. Noteikumos paredzēts kapitālsabiedrības valdes un padomes locekļa mēneša atlīdzības maksimālais apmērs, ņemot vērā vidējo atlīdzību vadībai līdzīga lieluma kapitālsabiedrībās privātajā sektorā vai – atsevišķos gadījumos – nozarē, kurā attiecīgā kapitālsabiedrība darbojas. Valdes un padomes locekļa mēneša atlīdzības maksimālais apmērs nekādā gadījumā nedrīkstēs pārsniegt Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicēto valstī strādājošo iepriekšējā gada mēneša vidējās darba samaksas apmēru, kas noapaļots pilnos eiro un kam piemērots koeficients 10. 2014.gadā mēneša vidējā darba samaksa bruto bija 765 eiro.

Ministru kabinets otrdien apstiprināja Ekonomikas ministrijas sagatavotos Ministru kabineta noteikumus par iedzīvotāju nodrošināšanu ar pirmās nepieciešamības precēm valsts apdraudējuma gadījumā, kas sevī iekļauj pirmās nepieciešamības rūpniecības preces, ar kurām valsts apdraudējuma gadījumā jānodrošina iedzīvotāji līdz 2 gadu vecumam; no 2 gadiem līdz 18 gadiem; un virs  18 gadu vecuma.

Valdība atbalstījusi Zemkopības ministrijas sagatavoto noteikumu projektu, kas nosaka valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtību vietējo rīcības grupu darbību nodrošināšanai un teritorijas aktivizēšanai 2014.–2020.gada plānošanas periodā. Noteikumu projekts nosaka atbalsta saņemšanas nosacījumus, publiskā finansējuma veidu un apmēru, attiecināmās un neattiecināmās izmaksas, pieteikšanās kārtību un iesniedzamos dokumentus, kā arī projekta īstenošanas nosacījumus. Atbalstu varēs saņemt biedrība vai nodibinājums, kam piešķirts atbalsts vietējās attīstības stratēģijas īstenošanai atbilstoši normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas sagatavošanai un īstenošanai.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(G)

(Visited 47 times, 1 visits today)
(Visited 47 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *