Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

MK komiteja skatīs likumu par valsts pensijām

Ministru kabineta komiteja 27.jūnijā plāno izskatīt likuma grozījumus likumam par valsts pensijām. Saskaņā ar priekšlikumu, tām iedzīvotāju grupām, kuras var pretendēt uz valsts pensijas saņemšanu, tiks ieviesti jauni pienākumi attiecībā uz dokumentu iesniegšanu, kuri nepieciešami lēmuma pieņemšanai par pensijas piešķiršanu.

Atbildīgās iestādes ir konstatējušas, ka, lai varētu pieņemt lēmumu par tā sauktās valsts pensijas piešķiršanu iedzīvotājiem, bieži vien atbildīgajām iestādēm nepieciešamie dokumenti, piemēram, darba grāmatiņa, kolhoznieka darba grāmatiņa, darba līgums, karaklausības apliecība, individuālo darbu apliecinošs dokuments, nav pieejami elektroniskā veidā, kas ievērojami apgrūtina atbildīgo institūciju darbu.

Ņemot vērā to, ka tie ir dokumenti, kas ir personas rīcībā, nevis citas institūcijas rīcībā, jaunie noteikumi paredz, ka par šo dokumentu iesniegšanu lielāku atbildību būs jāuzņemas pašiem potenciālajiem pensiju saņēmējiem.

Gadījumos, ja dokumenti ir pazaudēti vai tie ir neprecīzi, tad kā papildus informācijas avots būs jāizmanto Latvijas vai citu valstu arhīvi, kuros atbildību par nepieciešamo ziņu iegūšanu būs jāuzņemas pašiem pretendentiem.

(Visited 19 times, 1 visits today)
(Visited 19 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *