Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Mūzikas akadēmijas gada pedagoga titulu ieguvis Vilnis Strautiņš

Strautiņš ieguvis akadēmijas un «Latvijas Mobilā telefona» «Gada balvu» kā gada mācībspēks.

Tāpat «Gada balvu» kā jaunie mūziķi saņems akadēmijas Profesionālās bakalaura studiju programmas «Stīgu instrumentu spēle ar specializāciju kokles spēlē» 3.semestra studente Līga Griķe, kā arī Profesionālās bakalaura studiju programmas 5.semestra students specializācijā «Klavierspēle» Daumants Liepiņš.

Visi trīs «Gada balvas» ieguvēji saņems 1000 eiro naudas balvu. Kā norādīja Sīmanis, naudas balva ir būtiska, taču atzinība par darbu ir vēl svarīgāka. «Gada balva» ir liels stimuls akadēmijas studentiem un pedagogiem.
Strautiņš par akadēmijas mācībspēku kļuva 1971.gadā. Viņa flautas klasi beiguši 60 studenti, un daudzi viņa bijušie audzēkņi patlaban ieņem vadošas vietas Latvijas orķestros, piemēram, Aiva Zauberga muzicē Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, Ieva Pudāne – «Sinfonietta Rīga», Vita Rozēna – Liepājas Simfoniskajā orķestrī, Liene Denisjuka-Straupe – pūtēju orķestrī «Rīga».

Jaunā mūziķe Griķe sevi apliecinājusi dažādos konkursos, koncertos un festivālos gan kā soliste, gan koklētāju ansambļa dalībniece, gan arī kamermūziķe Baltijas valstīs, Anglijā, Somijā, Krievijā un citur. Viņas mūzikas instruments ir Latvijas koncertkokle.

Savukārt jaunais pianists Liepiņš pērn sevi apliecinājis, iegūstot 3.vietu Mančesteras starptautiskajā pianistu konkursā un tiesības piedalīties Mitsuko Učidas meistarklasēs ASV, kā arī piedaloties dažādos konkursos un koncertos, tostarp kopā ar māsu vijolnieci Madaru Liepiņu.

«Gada balvas» ieguvēju veikums ik gadu tiek apkopots diskā, arī šogad pēc laureātu izvēlēs tiks apkopoti dažādi viņu skaņdarbi.

(L)

(Visited 9 times, 1 visits today)
(Visited 9 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *