Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Nacionālā apvienība joprojām iestājas pret Āboltiņu premjeres amatā

Nacionālā apvienība (NA) arvien iestājas pret partijas „Vienotības” līderes Solvitas Āboltiņa virzīšanu Ministru prezidenta amatā, to pēc sarunas ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni žurnālistiem atzina Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš (Nacionālā apvienība)

Pēc viņa sacītā, nākamās valdības vadītājam ir jābauda sabiedrības uzticība un ir jābūt ar labu reputāciju. Ja kāds no šiem priekšnoteikumiem netiks ievērots, tad tas padziļinās plaisu starp sabiedrību un politiķiem, uzskata Bērziņš, liekot noprast, ka Āboltiņai nav nepieciešamā sabiedrības  atbalsta.

Viņš uzsvēra, ka arī Valsts prezidents iepriekš norādījis, ka nākamās valdības komandai ir jābūt ar labu reputāciju un atbalstu sabiedrībā. “Mēs esam devuši iespēju “Vienotībai” kā lielākajai Saeimas frakcijai, neskaitot “Saskaņu”, izvirzīt kandidātu,” teica Bērziņš. “Bumba ir viņu rokās un gaidām piedāvājumus no viņu puses,” piebilda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

NA ir gatava strādāt esošās koalīcijas sastāvā, teica Bērziņš, piebilstot, ka valdības veidošanas procesam jābūt pietiekami raitam.

Bērziņš klāstīja, ka NA nākamās valdības veidošanas sarunās Valsts prezidentam paudusi vēli nākamajā valdībā uzņemties atbildību pār tām pašām jomām, kas jau šobrīd ir NA pārziņā – kultūras, vides aizsardzību un reģionālo attīstību, kā arī tieslietu jomu.

NA izvirzītas nākamās valdības darba prioritātes, pēc Bērziņa sacītā, sakrīt ar Valsts prezidenta redzējumu. Proti, primāri risinājumi ir drošības, demogrāfijas un ar uzņēmējdarbību saistītie jautājumi.

Bērziņš piebilda, ka pēdējā laikā no Latvijā lielākajām uzņēmēju organizācijām – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, kā arī Latvijas Darba devēju konfederācijas dzirdēti signāli, ka līdzšinējā valdība ar uzņēmējiem nepietiekoši komunicēja.

 

Pirmais Biznesa radio pēc LSM (G)

(Visited 59 times, 1 visits today)
(Visited 59 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *