Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Nākamgad sāks ievākt datus par augstskolu beidzēju darbu un atalgojumu

Sākot ar nākamo gadu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sāks ievākt informāciju par augstskolu beidzēju darba gaitām un atalgojumu, veidojot centralizētu datubāzi, svētdien vēstī raidījums “LNT Ziņu TOP 10”.

Plānots augstskolu datus savietot ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Nodarbinātības valsts aģentūras informāciju par absolventu saņemto atalgojumu un nodarbinātības līmeni. “Mēs redzēsim, kuru studiju programmu studentiem ir kādi ieņēmumu līmeņi, kuri ir nodarbināti, kuri strādā kāda veida darbus, kuri veido savus uzņēmumus,” par ideju stāstījusi IZM Augstākās izglītības departamenta direktore Agrita Kiopa.

Šī informācija būs pieejama arī studētgribētājiem, lai viņi varētu izdarīt informētu izvēli. Informāciju plānots apkopot tikai par nākotnes absolventiem, tāpēc vismaz sākumā datubāze būs ļoti nepilnīga.

Līdzīga sistēma nesen ieviesta Lietuvā, bet Igaunijā darbojas jau daudzus gadus. Latvijas Universitātē (LU) stāsta, ka tajā šāda datubāze jau ir, bet paredzēta iekšējai lietošanai. Tomēr bijušas problēmas ar informācijas apmaiņu ar VID.

Augstskolām par to, kā jaunā sistēma strādās, pagaidām informācijas ir maz.

(L)

(Visited 26 times, 1 visits today)
(Visited 26 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *