Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

NATO lems par pievienošanos militārajai koalīcijai cīņā pret ‘Daesh’

NATO līdz 25. maijā paredzētajam alianses līderu samitam lems par dalību militārajā koalīcijā, kas cīnās pret džihādistu grupējumu “Daesh”, ceturtdien paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
Kopīgā preses konferencē ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli Stoltenbergs norādīja, ka alianses pievienošanās gadījumā nemainīsies tās palīdzība, nodrošinot ekipējumu, apmācību un ekspertīzi.

Visas 28 NATO dalībvalstis individuāli piedalās starptautiskajā koalīcijā, tomēr Vašingtona ir aicinājusi aliansi ieņemt oficiālu lomu šajā cīņā.

Vācija un citas alianses dalībvalstis tomēr šaubās par šāda lielākoties simboliska soļa speršanu, dažām valstīm arī paužot bažas par to, ka tas palielinātu spriedzi attiecībās ar Krieviju.

Merkele un Stoltenbergs arī runāja par ASV prasību alianses dalībvalstīm atvēlēt aizsardzībai vismaz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

NATO šobrīd apsver iespēju nosūtīt papildu karavīrus uz Afganistānu, ņemot vērā drošības situācijas pasliktināšanos un islāmistu grupējuma “Taliban” panākumus.

(L)

(Visited 15 times, 1 visits today)
(Visited 15 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *