Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Nedēļas notikumu apskats

Klāt ir Lieldienu laiks, kad raugāmies uz Sauli, tiecamies pretīm gaismai un dabas atmodai, bet šogad šim laikam ir skaudri traģiska pieskaņa.

25.marts Latvijā – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. Šajā datumā 1949.gadā mūsu tauta piedzīvoja vizplašāko izsūtīšanu uz Sibīriju – vairāk nekā 42 000 Latvijas iedzīvotāju kā “sabiedriski bīstami elementi” un “tiesājamo personu ģimenes locekļi” tika arestēti un izvesti uz nometinājumu vietām Krasnojarskas novadā, Novosibirskas apgabalā un Kazahijas ziemeļu rajonos.

Otrdienas rītā Briselē Zaventemas lidostā notika divi sprādzieni. Nedaudz vēlāk vēl viens nogranda Malbekas metro stacijā netālu no Eiropas Savienības institūcijām. Tika slēgta pilsētas metro sistēma un apturēts sabiedriskais transports. Varas iestādes uzbrukumus klasificēja kā terora aktus un  ieviesa augstāko terora apdraudējuma līmeni. Beļģijas Federālā prokuratūra trešdien apstiprināja, ka starp otrdienas teroraktu rīkotājiem bija divi brāļi Halids un Ibrahims el Bakrauī.  Viens uzspridzinājās metro stacijā, bet otrs lidostā. Otrs terorists, kurš uzspridzinējās Briseles lidostā identificēts kā Nadžims Lašrauī, bet vēl viens, kura somā bijis vislielākais spridzeklis, kas gan netika detonēts, joprojām bēguļo. Oficiāli apstiprināts, ka teroraktos bojāgājušo skaits ir 31, bet ievainoti ir 270 cilvēku. Cietuši 40 valstu pilsoņi. Līdz šim ir identificēti četri upuri, starp kuriem ir Peru un Beļģijas dubultpilsone, Marokas pilsonis, kā arī divi Beļģijas pilsoņi. Latvijas vēstniecībai nav ziņu, ka starp upuriem vai ievainotajiem būtu Latvijas valstspiederīgie.

Saistībā ar traģiskajiem notikumiem Briselē, Drošības policija informēja, ka terorisma draudu līmenis Latvijā joprojām ir zems. Tomēr Drošības policija uzsver, ka uzbrukumi Briselē vēlreiz apliecina, ka terorisms šobrīd ir viens no galvenajiem draudiem Eiropas drošībai. Līdzīgu informāciju sniedz arī Igaulijas un Lietuvas drošības dienesti.

Trešdien, tiekoties ar Latvijā akreditētajiem Eiropas Savienības dalībvalstu vēstniekiem, Ministru prezidents Māris Kučinskis uzsvēris nepieciešamību stiprināt drošības dienestu kapacitāti un sadarbību, kas būs izšķirošais faktors cīņā ar terorismu.

Krievijas tiesa otrdien nolēma, ka nolaupītā Ukrainas kara aviācijas pilote Nadija Savčenko ir vainīga viņai izvirzītajās apsūdzībās par krievu žurnālistu slepkavību un piesprieda viņai 22 gadu cietumsodu. Tiesa paziņoja, ka Savčenko alibi tiesas procesa laikā nav ticis pierādīts.

ASV prezidents Baraks Obama ieradās Argentīnā, kļūstot par pirmo ASV prezidentu, kurš turpat 20 gadu laikā apmeklē šo valstī oficiālā vizītē, kuras galveneis notikums ir tikšanās ar jauno Argentīnas prezidentu Maurisio Marki. Argentīna ir otrā Latīņamerikas valsts Obamas turnejā. Iepriekš viņš apmeklēja Kubu, kur tikās ar Kubas prezidentu Raulu Kastro. Abi prezidenti apstiprināja gatavību turpināt abu valstu turpat 50 gadu pārtraukto attiecību normalizācijas procesu.

Un nobeigumā… Trešdien uzzinājām, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis parakstījis paziņojumu par to, ka 30.martā viņš atsāks pildīt Valsts prezidenta pienākumus pilnā apmērā. Paredzēts, ka 30.martā pulksten 15:00 Jūrmalas rezidencē notiks Valsts prezidenta preses konference, kurā mediju pārstāvjiem būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus

Un vēl… Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka Romas pāvests Francisks ir populārāks par jebkuru pasaules līderi. Aptaujā, ko veica Gellapa institūts secināts ka vispopulārākais pāvests ir katoļu un jūdu vidū, tomēr populārs viņš ir arī vairāk nekā pusei ateistu un agnostiķu.

(Visited 34 times, 1 visits today)
(Visited 34 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *