Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Nedēļas notikumu apskats

Valsts policija pirmdien paziņoja, ka saistībā ar līgumam neatbilstošu automašīnu piegādi sāktas vairākas disciplinārlietas, bet atbildīgo amatpersonu rīcību izvērtēs Iekšējās drošības birojs. Konstatēta līgumam nepienācīga izpilde no auto piegādātāja puses, savukārt dienesta pārbaudē konstatēti iespējami disciplinārpārkāpumi atbildīgo Valsts policijas amatpersonu un darbinieku rīcībā.

Uzņēmuma “Latvijas gāze” valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis pirmdien atzina, ka turpmāk gāzes piegāde varētu maksāt dārgāk, kas sadārdzinās dabasgāzes cenu arī gala patērētājiem. Tam par pamatu varētu būt valdības iecere, no mākamā gada 3.aprīļa dabasgāzes lietotājiem nodrošināt tiesības brīvi izvēlēties dabasgāzes tirgotāju.

Nacionālās drošības padome otrdien pieņēma zināšanai Nacionālo bruņoto spēku komandiera Raimonda Graubes iesniegumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurā NBS komandieris lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām 2018.gadā. Viņš pats priekšlaicīgo atvaļināšanos pamato ar ilgo atrašanos amatā. Raimonds Graube turpinās pildīt savus pienākumus līdz jauna Nacionālo bruņoto spēku komandiera iecelšanai.

Latvijas Studentu apvienība otrdien paziņoja, ka notikušās valdības diskusijas par finansējumu augstākajai izglītībai vērtē negatīvi un turpina gatavošanos protesta akcijām. Valdība otrdien nespēja vienoties par papildu finansējuma piešķiršanu augstākajai izglītībai, lai netiktu samazināts valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits. Līdz ar to lēmuma pieņemšana tika atlikta uz divām nedēļām. Studenti arī paziņoja par protesta akcijām un demonstrāciju 31.oktobrī, kad Saeimā sāks diskutēt par nākamā gada budžetu. Trešdienas vakarā Ministru prezidents Māris Kučinskis tikās ar studentu organizāciju pārstāvjiem, kuri saņēma apstiprinājumu, ka budžeta vietu skaits augstskolās nesamazināsies, jo ir izdevies atrast risinājumu kā nodrošināt studējošo budžeta vietu skaitu 2017.gadā šī gada faktiskajā līmenī, tāpat paredzēts, ka 2018. un 2019.gadā nepieciešamais finansējums pedagogu algu palielinājumam netiks nodrošināts no finanšu resursiem, kas veidotos samazinot valsts finansēto studiju vietu skaitu.

Ceturtdien Saeimas vairākums nolēma neatbalstīt opozīcijas rosināto izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska demisijas pieprasījumu. Par opozīcijas priekšlikumu balsoja 35 Saeimas deputāti, bet pret – 57. Neviens deputāts balsojumā neatturējās. Demisijas pieprasījumu atbalstīja opozīcijas pārstāvji, pret bija koalīcijas deputāti, savukārt Nellija Kleinberga no Latvijas Reģionu apvienības un Rihards Eigims no Zaļo un zemnieku savienības balsojumā nepiedalījās.

2018.gadā Rīgas pils netiks atvērta. To ceturtdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē teica kultūras ministre Dace Melbārde. Viņa norādīja, ka par to liecina fakts, ka Rīgas pils kastelas daļas restaurācijas un pārbūves, kuras bija plānots sākt šogad, bet pabeigt 2018.gadā, iepirkuma procedūra nav noslēgusies.

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons trešdien paziņoja, ka Igaunijā dislocējamo britu spēku sastāvā būs arī taktiskie bezpilota lidaparāti, kaujas tanki “Challenger 2”, kājnieku kaujas mašīnas “Warrior”, kā arī 800 karavīru.

NATO nevēlas jaunu auksto karu un bruņošanās sacīkstes. To ceturtdien atzina alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Pēc šonedēļ notikušās NATO aizsardzības ministru tikšanās Stoltenbergs norādīja, ka NATO nemeklē konfrontāciju ar Krieviju, turklāt NATO nevēlas jaunu auksto karu, kā arī jaunu bruņošanās sacensību, tādēļ tas, ko patlaban dara alianse esot aizsargājošs un samērīgs.

Ilgāku laiku satraukuši daudzu politiķu prātus, Beļģijas politiskie līderi ceturtdien paziņoja, ka ir panākuši vienošanos par atbalstu Eiropas Savienības un Kanādas brīvās tirdzniecības līguma parakstīšanai. Ar šādu ziņu klajā nāca Beļģija premjerministrs Šarls Mišels. To, ka vienošanās ir panākta, tūlīt pēc tam apstiprināja arī Valonijas premjerministrs Pols Maņets. Tomēr šī vienošanās nāca ar novēlošanos, jo ceturtdien plānotais līguma parakstīšanas samits nevarēja notikt.

Un nobeigumā… Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs otrdien sniedza ziņu par novērojumu stacijās reģistrēto pirmo sniegu. Alūksnē zemi klājis piecu centimetru biezs sniegs, Zosēnos sniega sega sasniegusi četrus centimetrus, bet Daugavpilī divus centimetrus. Tiesa gan – cik ātri uzsnidzis, pirmais sniegs arī pazudis.

(Visited 28 times, 1 visits today)
(Visited 28 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *