Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

NO 2018.GADA JAUNIE AUTO BŪS JĀAPRĪKO AR AUTOMĀTISKU AVĀRIJAS ZVANU SISTĒMU

Kā liecina EP deputātiem sniegtā informācija, Eiropas Savienībā (ES) ceļu satiksmes negadījumi 2014.gadā ir paņēmuši 25 700 dzīvību, un jaunā ierīce varētu samazināt šo skaitu par 10% gadā.

“Iebūvēta glābšanas dienestu izsaukuma sistēmas palīdzēs uzlabot ceļu satiksmes drošību visās 28 dalībvalstīs,” pauda atbildīgā ziņotāja, piebilstot, ka EP ir atkārtoti uzsvēris, ka nāvju skaita un miesas bojājumu smaguma samazināšana Eiropā ir prioritāra.

“eCall” sistēma izmanto avārijas zvanu līnijas 112 sistēmu, lai automātiski paziņotu glābšanas dienestiem par nopietniem ceļu satiksmes negadījumiem. Paredzēts, ka tas ļaus ātrāk pieņemt lēmumu par vajadzīgās glābšanas operācijas veidu un apjomu, ātrāk ierasties negadījuma vietā un glābt vairāk cilvēku dzīvību, kā arī mazināt ievainojumu smagumu.

Tāpat EP deputāti likumprojektā stingri izcēla datu aizsardzības jautājumu, kas neļautu izsekot ar “eCall” aprīkotos automobiļus, ja vien tie nav iekļuvuši nelaimē. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem automātiskais zvans glābšanas dienestiem sniegs tikai pamatinformāciju, piemēram, transportlīdzekļa veidu, izmantotās degvielas veidu, negadījuma laiku, auto atrašanās vietu un pasažieru skaitu. Tāpat noteikumi paredz, ka avārijas dienestu apkopotos datus, kas iegūti no “eCall”, nedrīkst nodot trešajām personām bez iesaistītās personas nepārprotamas piekrišanas. Ražotājiem arī jānodrošina, ka “eCall” tehnoloģiskais dizains ļauj neatgriezeniski dzēst iegūtos datus.

(Visited 15 times, 1 visits today)
(Visited 15 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *