Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

No 2018.gada pavasara jaunie auto modeļi jāaprīko ar avārijas zvanu ierīci eCall

Laiks steidzas ātri. Nekāda bezgalība nebūs pagājusi, kad pienāks 2018.gada 31.marts. Tad saskaņā ar Eiropas Parlamenta pērn nobalsoto visos jaunajos vieglo auto un mikroautobusu modeļos būs jāiebūvē avārijas zvanu ierīces (eCall), kas automātiski brīdinās glābšanas dienestus par negadījumu. Likumprojekta autori atsaucās uz statistiku par 2014.gadu, kad Eiropas Savienībā ceļu satiksmes negadījumi paņēma 25 700 dzīvību. Jaunā ierīce varētu samazināt šo skaitu par 10% gadā.

eCall sistēma izmanto avārijas zvanu līnijas 112 sistēmu, lai automātiski paziņotu glābšanas dienestiem par nopietniem ceļu satiksmes negadījumiem. Tas ļaus ātrāk pieņemt lēmumu par vajadzīgās glābšanas operācijas veidu un apjomu, ātrāk ierasties negadījuma vietā un glābt vairāk cilvēku dzīvības.

Eiropas Parlamenta deputāti likumprojektā stingri izcēla datu aizsardzības jautājumu, kas neļautu izsekot ar eCall aprīkotos automobiļus, ja vien tie nav iekļuvuši nelaimē. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, automātiskais zvans glābšanas dienestiem sniegs tikai pamatinformāciju, piemēram, transportlīdzekļa veidu, tajā izmantoto degvielu, negadījuma laiku, auto atrašanās vietu un pasažieru skaitu.

Noteikumi paredz, ka avārijas dienestu apkopotos datus, kas iegūti no eCall, nedrīkst nodot trešām personām bez iesaistītās personas nepārprotamas piekrišanas. Ražotājiem arī jānodrošina, ka eCall tehnoloģiskais dizains ļauj neatgriezeniski dzēst iegūtos datus.

Tātad – no 2018.gada 31.marta visi jaunie pasažieru automobiļu modeļi un vieglie mikroautobusi jāaprīko ar eCall sistēmu. Deputāti arī noteica pienākumu Eiropas Komisijai trīs gadu laikā pēc 2018.gada pavasara izvērtēt, vai eCall ierīces jāuzstāda arī citiem transportlīdzekļiem, piemēram, autobusiem vai kravas auto.

(U)

Eiropas Parlaments nolēmis
1. Ceļotāju aizsardzības noteikumi digitālajam laikmetam
2. Zvanīt uz mājām būs lētāk
3. Vienkāršota mazo pārrobežu parādu atgūšanas procedūra
4. Eiropas Parlaments Eiropas Savienības budžetā pardz nauda migrācijai un darbavietām
5. Stingrāks likums cīņai pret naudas atmazgāšanu
6. Eiropas Parlaments samazina komisijas maksu par maksājumu karšu lietošanu
7. No 2018.gada pavasara jaunie auto modeļi jāaprīko ar avārijas zvanu ierīci eCall
8. Eiropas Parlaments ierobežo videi kaitīgo plastmasas maisiņu lietošanu
9. Eiropas Parlaments atbalsta dalībvalstu brīvu izvēli ģenētiski modificētu organismu jautājumos

(Visited 44 times, 1 visits today)
(Visited 44 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *