Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

No Krievijas caur Igauniju atmazgāti 1,6 miljardi dolāru

Žurnālistu grupa trīs gadus visā pasaulē veikusi pētījumu sadarbībā ar Krievijas laikrakstu “Novaja gazeta”, atklājot, ka starptautiskās bankās visā pasaulē atmazgāti 20,8 miljardi ASV dolāru (19,3 miljardi eiro) Krievijas naudas, tostarp 1,6 miljardi ASV dolāru nelegāli iegūto līdzekļu legalizēti Igaunijas bankās, bet 77 miljoni dolāru – Lietuvas bankās.

No Igaunijas pētījumā piedalījās laikraksts “Postimees”. Žurnālistu pētījumā noskaidrots, ka liela daļa Igaunijā legalizētās naudas plūdusi caur Dānijas bankas “Danske Bank” Igaunijas filiāli.

Intervijā “Postimees” “Danske Bank” filiāles Igaunijā vadītājs Ivars Pae atzinis, ka bankai bija problēmas ar metožu naudas atmazgāšanas atklāšanai sistēmu un uzraudzību. Viņš norādīja, ka tādēļ banka veikusi krasas izmaiņas darba organizācijā un vadībā. Pae neapstiprināja, vai saistībā ar šo problēmu amatu 2015. gadā atstāja “Danske Bank” Igaunijas filiāles vadītājs Aivars Rehe, kurš gan sarunā ar “Postimees” noliedza tādas saistības iespējamību.

Lietuvas ziņu portāls “15.min.lt” vēstīja, ka “Danske Bank” Igaunijas filiālei būs jāsniedz paskaidrojumi par to, ka 2013.-2014. gadā caur bankas kontiem izplūda ap 1,2 miljardiem ASV dolāru neskaidras izcelsmes naudas no divām bankām – Moldovas bankas “Moldinconbank” un Latvijas “Trasta Komercbanka”.

(L)

(Visited 35 times, 1 visits today)
(Visited 35 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *