Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

No šodienas ASV pilsoņi drīkst no Kubas bez ierobežojuma vest sev cigārus un rumu

Pirmdien, 17.oktobrī, stājas spēkā ASV prezidenta Baraka Obamas izziņotā direktīva, ar kuru atviegloti tirdzniecības un ceļošanas noteikumi ar Kubu. Tostarp atcelti ierobežojumi Kubas cigāru un ruma ievešanai, kurus iegādājušies Savienoto Valstu pilsoņi, kas atgriežas pēc ceļojuma.

50 gadus ilgušais ASV embargo pret Kubu attiecās arī uz šīs valsts izslavētajiem cigāriem un rumu. Sākoties attiecību normalizācijai, Baltais Nams pērn janvārī atviegloja noteikumus. Noteikts, ka ASV pilsoņi, atgriežoties no ceļojuma, var sev līdzi vest Kubas cigārus un rumu, bet ne vairāk kā 100 dolāru vērtībā.

Sākot no pirmdienas arī šis ierobežojums vairs nav spēkā. Noteikumos vien uzsvērts, ka cigāriem un rumam jābūt paredzētiem personīgai lietošanai.

ASV prezidenta Baraka Obamas pagājušajā nedēļā izziņotā direktīva arī paredz atvieglojumus kopīgiem medicīnas projektiem un to finansēšanai.

Republikāņu partijas kontrolētais Kongress gan nav atcēlis 50 gadus pastāvējušo tirdzniecības embargo, ko Vašingtona ieviesa pēc komunistiskā režīma nodibināšanas Kubā. Tomēr Baltais Nams izziņojot direktīvas embargo var atvieglot.

Kopš 2014.gada decembrī tika paziņots par atkusni kādreizējo ienaidnieku ASV un Kubas attiecībās, Vašingtonā un Havanā no jauna tika atvērtas abu valstu vēstniecības, Kubu apmeklējis ASV prezidents un salā bija ieradies arī amerikāņu kruīza kuģis.

ASV un Kubas prezidenti Baraks Obama un Rauls Kastro par nodomu normalizēt abu valstu attiecības paziņoja pērn decembrī.

Savukārt šogad augusta beigās pēc vairāk nekā 50 gadu pārtraukuma Kubā ieradās pirmā reisa lidmašīna no ASV.

(Visited 19 times, 1 visits today)
(Visited 19 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *