Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Norvēģija neatļauj krievu inspektoriem pārbaudīt savas zivju ražotnes

Norvēģijas Pārtikas drošības dienests Mattilsynet atteicis Krievijas Veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta Россельхознадзор darbiniekiem iespēju inspicēt norvēģu zivju pārstrādes uzņēmumus. Par to, kā vēsta portāls Podrobnosti, medijiem sūkstījusies Krievijas Россельхознадзор preses sekretāre Juļija Melano.

Krievu amatpersona apgalvo, ka atteikums sniegts “bez motivācijas” un it kā inspektoru brauciena priekšvakarā, kas Krievijas pārbaudītāju iestādes vēsturē esot “bezprecedenta gadījums”.

J.Melano precizējusi, ka atteikums attiecas uz plānoto apmeklējumu Norvēģijas 14 uzņēmumos, kuros akvakultūrā audzē lašus un foreles.

“Norvēģijas Karalistes vēstniecība apliecina savu cieņu un tai ir gods paziņot, ka Norvēģijas kompetentie orgāni ir pieņēmuši lēmumu par inspekcijas nelietderību nākamnedēļ Norvēģijā pašreizējā situācijā”, – Krievijas amatpersona citējusi saņemto vēstuli, atkārtoti pasvītrodama, ka “Norvēģijas kolēģu rīcībai nav precedenta visā vēsturē, kopš Россельхознадзор veic pārbaudes trešo valstu uzņēmumos”.

Россельхознадзор informējis Mattilsynet par pagaidu ierobežojušu pasākumu ieviešanu, brīdinot arī  Armēnijas, Kazahstānas, Kirgizstānas un Baltkrievijas pilnvarotos veterināros dienestus par to, ka, saņemot Norvēģijas zivju produkciju svaigā vai pārstrādātā veidā, to nepieciešams iznīcināt.

Aprīļa beigās Norvēģija ar 19 fiziskajām personām un 9 juridiskajām personām paplašināja Ukrainas un Krievijas pilsoņu “melno sarakstu”. Lai gan Norvēģija nav ES dalībvalsts, tā konsekventi pievienojusies sankcijām sakarā ar karadarbību Ukrainā un Krimas aneksiju.

Pirmais Biznesa radio / Foto: Podrobnosti.ua

(Visited 77 times, 1 visits today)
(Visited 77 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *