Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Nosaukts visu laiku bagātākais cilvēks

Žurnāls Time publicējis desmit visu laiku bagātāko un ietekmīgāko cilvēku sarakstu.
Autori apgalvo, ka ir veikts pamatīgs pētījums. Sākuši ar vienkāršu jautājumu: Kuram ir bijis vairāk naudas – amerikāņu biznesa magnātam un filantropam Rokfelleram vai mongoļu karavadonim, valdniekam un imperatoram Čingishanam? Aizrāvušies, salīdzināja dažādu cilvēku bagātību dažādos laika periodos.

Visvieglāk bija novērtēt Bila Geitsa bagātību. Viņš ir bagātākais pašlaik dzīvojošajiem cilvēkiem. Žurnāls Forbes kompānijas Microsoft dibinātāja aktīvus ir novērtējis 79,9 miljardos dolāru. Taču visu laiku 10 bagātāko cilvēku sarakstā Geits nokļuva ar grūtībām – viņš ieņēma devīto vietu, apsteidzot tikai nežēlīgo imperatoru Čingishanu.

geitss

(Foto: Bils Geitss)

Astotajā vietā – bretoņu bruņinieks Rudais Alens. Viņš mira 1093. gadā, un viņā bagātība bija lēšama 11 tūkstošos sterliņu mārciņu. Pārvēršot mūsdienu kursā, viņam būtu 194 miljardi ASV dolāru.

Septīto vietu ieņem uzņēmuma Standart Oil dibinātājs Rokfellers. Sesto – uzņēmuma US Steel īpašnieks un visu laiku bagātākais amerikānis Endrjū Kārnegijs.

Piektajā vietā pavisam negaidīti nokļuvis Padomju diktators Josifs Staļins. Reitinga autori šo faktu skaidro ar to, ka viņš kontrolēja bagātu valsti un “varēja iegūt visu, ko vēlējās.” Tomēr šis viedoklis ir diskutabls. Šī paša iemesla dēļ ceturtajā vietā ierindots Mogulu impērijas karalis Akbars Lielais.

Līderu trijnieku atklāj ķīniešu imperators Šeņs Czuns, kas mira 1085. gadā. Viņš valdīja impēriju, kas ražoja vairāk nekā 30% no pasaules IKP.

stalins

(Foto: Josifs Staļins)

Viena soļa attālumā no pasaules visu laiku bagātākā cilvēka titula ir imperators Augusts Oktaviāns, kas valdīja Romas impērijā un mira mūsu ēras 14. gadā. Ekonomisti uzskata, ka viņa bagātība bijusi līdzvērtīga apmēram 4,6 trilijoniem ASV dolāru.  Bet vislielākais bagātnieks bijis Mali republikas valdnieks Manss Muss, kas dzīvoja no 1280. līdz 1337. gadam. Žurnāls Time vēsta, ka viņa bagātība nav aprakstāma.

african-king-rich

(Attēls: Manss Muss)

Informācijas avoti vēsti, ka Musu karaliste bija pasaules lielākais zelta ražotājs. Zinātniekiem nav izdevies noteikt viņa bagātības patiesos apmērus. Tomēr viņi uzskata, ka šī cilvēka tēriņi izsauca Ēģiptes finanšu krīzi.

 

Pirmais Biznesa radio pēc rambler.ru (G)

(Visited 250 times, 1 visits today)
(Visited 250 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *