Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Ogļrūpnieki neapmierināti ar Obamas cīņu pret klimata izmaiņām; draud tiesāties

ASV prezidents Baraks Obama nācis klajā ar jaunu plānu cīņā pret klimata pārmaiņām, kura galvenais uzdevums ir būtiski samazināt piesārņojumu no elektrostacijām, kurās kā kurināmais tiek izmantotas akmeņogles.

Saskaņā ar šo plānu ASV administrācija pieprasīs, lai štati ievēro noteiktus izmešu samazināšanas standartus atkarībā no sava enerģijas patēriņa

Par plāna galveno punktu kļuva solījums ASV jau esošajās un topošajās elejtrostacijās pirmo reizi ieviest izmešu limitus.

Iepazīstinot ar šo plānu ASV prezidents Vašingtonā teica:

„Mēs šodien esam sanākuši, lai paziņotu par Amerikas „Tīrās enerģijas” plānu, kas tika izstrādāts divu gadu laikā un kas Amerikai ir bezprecedenta svarīgs solis cīņā pret globālajām klimata izmaiņām.”

Plāna iedzīvināšanas sākums sakrīt ar klimata izmaiņām veltīto starptautisko konferenci, kas šogad no 30.novembra līdz 11.decembrim notiks Parīzē.

„Decembrī Amerikai būs iespēja noslēgt visambiciozāko starptautisko vienošanos par klimatu cilvēces vēsturē. Nav grūti būt ciniķim un teikt, ka cilvēcei nav pa spēkam tikt galā ar klimata izmaiņu izaicinājumiem. Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka tā nav taisnība. Mēs ar to varam tikt galā, tikai jāsāk darboties. Tieši tāda mēroga izaicinājumi mums atgādina, ka mēs visi atrodamies vienā laivā.”

Obama noraidīja plāna pretinieku uzstājīgi teikto, ka tā realizācija nozīmēs ogļrūpniecības bojā eju.

Atsevišķi gubernatori, jau pat paziņojuši, ka viņi atsakās plānu realizēt savos štatos.

Republikāņu opozīcija prezidenta plānu ir uzņēmusi izteikti negatīvi. Viņi uzskata, ka paredzētie ierobežojumi rūpniecībai kļūs par nepārvaramu slogu, nosaucot to par „pilnīgu neprātu”, bet ogļrūpniecības pārstāvji jau apsolījuši par šo Obamas projektu doties uz tiesu.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(13:03, atkārtojums 17:40, 20:03, 22:03)

(G)

(Visited 51 times, 1 visits today)
(Visited 51 times, 1 visits today)

1 Comment

  1. CeleronS

    August 4, 2015 | 22:03 at 22:03

    Viss būs labi! Obamas termiņš beigies, ieliks nākošo republikāni + nedaudz palobēs un būs miers ogles mājās.

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *