Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Olands atsakās no konstitūcijas reformu plāna

Francijas prezidents Fransuā Olands attiecies no konstitucionālās reformas plāniem, kas tika izsludināti pēc 13. novembra Parīzes teroraktiem.

Viens no grozījumu mērķiem bija atņemt Francijas pilsonību par terorismu notiesātiem noziedzniekiem.

Olands televīzijas uzrunā trešdien, 30.martā, paziņoja, ka pārtrauc debates par pamatlikuma reformu, jo parlamenta apakšnams un Senāts, kurā dominē opozīcija, nespēja panākt vienošanos par tekstu.

Francijas prezidents paudis, ka, šķiet, panākt kompromisu jautājumā par pilsonības atņemšanu teroristiem nav iespējams. Viņš norādīja, ka daļa opozīcijas ir naidīgi noskaņota pret jebkādu konstitūcijas revīziju, un par šādu attieksmi viņš paudis dziļu nožēlu. Olands gan solīja nenovirzīties no saistībām, lai garantētu Francijas drošību.

Jau vēstīts, ka pērn 13.novembra vakarā Parīzi satricināja teroraktu vilnis –sešos atsevišķos uzbrukumos stadionam, klubam “Bataclan” un bāriem un restorāniem nogalināti 130 cilvēki, tai skaitā arī daudzu citu valstu pilsoņi.

Izmeklētāji noskaidroja, ka uzbrukumus īstenoja trīs savstarpēji saistīti un koordinēti grupējumi, tie gatavoti ārvalstīs ar atbalstu no personām Francijā un Beļģijā. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies grupējums “Islāma valsts”.

(Visited 32 times, 1 visits today)
(Visited 32 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *