Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Pagarina kredītbrīvdienas uzņēmumam «Latvijas piens»

Valdība otrdien, 29.martā, atbalstīja lauksaimniekiem piederošajam Jelgavas piena pārstrādes uzņēmumam “Latvijas piens” valsts galvotā kredīta pamatsummas maksājuma pagarināšanu vēl par pusgadu.

Saskaņā ar valdības lēmumu kredīta brīvdienas uzņēmumam pagarinātas līdz 25.augustam.

Kā norādīja valdības vadītājs Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība), termiņš pagarināts, ņemot vērā to, ka uzņēmuma kredīts ir nodrošināts ar īpašumiem un šobrīd uzņēmumā notiek īpašnieku struktūras izmaiņas.

“Tās ir valdības garantijas, kas, kā atzīmēja Finanšu ministrija, ir segtas ar īpašumiem un lielas bažas par to [saistību neizpildi] nepastāv,” teica valdības vadītājs.

Viņš norādīja arī, ka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (Zaļo un zemnieku savienība) valdības sēdē informēja, ka pašlaik notiek sarunas par īpašnieku struktūras izmaiņām.

“Domāju, ka šis uzņēmums atgūs savu spēku vietējā piena noieta tirgū,” uzskata Kučinskis.

Jau ziņots, ka valdība pērn jūlija beigās nolēma piešķirt valsts galvotā kredīta pamatsummas maksājuma atlikšanu uz pusgadu uzņēmumam “Latvijas piens”. Neatmaksātais valsts galvotā aizdevuma apmērs tobrīd bija pieci miljoni eiro.

Lūgumu par kredīta pamatsummas maksājuma pagarināšanu Valsts kasei un valdībai iepriekš izteica “Latvijas piens”, kuram tostarp bija grūtības samaksāt par piegādāto pienu kooperatīvam “Trikāta KS”, kas nolēma pārdot tam piederošās “Latvijas piena” kapitāldaļas.

(Visited 44 times, 1 visits today)
(Visited 44 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *