Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Par nēģu zveju bez atļaujas ‘Vecdaugavas’ zvejniekiem uzliek 4000 eiro sodu

Valsts vides dienests (VVD) par zveju bez atļaujas uzlicis 4000 eiro sodu zvejnieku kooperatīvajai saimniecībai “Vecdaugava”, kurai arī konfiscēti 140 nēģu murdi, informēja VVD pārstāve Maruta Bukleviča.

Sods “Vecdaugavas” zvejniekiem uzlikts pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 80.3.panta ceturtās daļas, kas nosaka, ka par zveju bez licences juridiskai personai piemēro naudas sodu no 700 līdz 4300 eiro, kā arī var atņemt zvejas rīkus un zvejas tiesības.

Piemērotais sods esot “tik bargs”, jo konstatētais pārkāpums ir būtisks – zveja veikta ar ļoti lielu neatļautu zvejas rīku skaitu, turklāt upes nēģis ir ierobežoti izmantojama īpaši aizsargājama suga.

Jau ziņots, ka VVD amatpersonas no 2016.gada 25.novembra līdz 27.novembrim, izmantojot eholoti, konstatēja, ka zvejnieku kooperatīvā sabiedrība “Vecdaugava” Rīgā, Daugavā veic zveju ar būtisku lielāku nēģu murdu skaitu nekā atļauts zvejas atļaujā. No 2016.gada 30.novembra līdz 15.decembrim VVD amatpersonu uzdevumā ZKS “Vecdaugava” kopā ar VVD inspektoriem no Daugavas izcēla 3096 nēģu murdus. Visi murdos esošie nēģi bija dzīvotspējīgi un nekavējoties tika atlaisti atpakaļ ūdenī, tāpēc kaitējums zivju resursiem netika nodarīts.

(L)

(Visited 17 times, 1 visits today)
(Visited 17 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *