Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Par noziedzīgu rīcību aizturēti kādas Latvijas bankas darbinieki

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) aizdomās par naudas atmazgāšanu aizturējusi divus bankas darbiniekus, portāls “Apollo” uzzinājis Valsts policijā (VP). 

Vakar vakarā VP ENAP darbinieki aizdomās par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu aizturējuši divus kādas Latvijas komercbankas darbiniekus. Veiktas arī vairākas kratīšanas gan bankā, gan arī personu dzīvesvietās.

Sistemātiski uzraugot un izmeklējot iespējamus naudas atmazgāšanas gadījumus, VP ENAP darbinieku rīcībā nonāca informācija par diviem kādas komercbankas darbiniekiem, kuri varētu būt palīdzējuši īstenot nelegālus darījumus. Izmeklēšanas laikā likumsargu rīcībā nonāca ziņas, ka abi uzmanības lokā nonākušie bankas darbinieki varētu būt palīdzējuši klientiem no Krievijas legalizēt noziedzīgi iegūtus līdzekļus, īstenojot fiktīvu finanšu aprites shēmu.

Šā gada 17.decembra vakarā ENAP izmeklētāji ieradās komercbankas telpās un aizturēja abus aizdomās turētos bankas darbiniekus, kā arī veica kratīšanas viņu darba un dzīves vietās. Procesuālās darbības turpinājās visu nakti – kopā tika veiktas piecas sankcionētas kratīšanas, kurās atsavināts liels skaits dokumentu un datortehnikas.

Šobrīd pret aizturētajiem 1974. un 1985. gados dzimušajiem bankas darbiniekiem uzsākts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Likumā par šādu noziegumu paredzēts līdz pat 12 gadus ilgs cietumsods.

Šobrīd turpinās pirmstiesas izmeklēšana. VP ENAP atgādina, ka arī turpmāk pievērsīs īpašu uzmanību Latvijas komercbanku darbībai, lai novērstu un atklātu naudas atmazgāšanas gadījumus. Tāpat ENAP arī turpmāk sadarbosies ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas speciālistiem šādu gadījumu uzraudzīšanā un izmeklēšanā.

 

Pirmais Biznesa radio pēc apollo (G)

(Visited 60 times, 1 visits today)
(Visited 60 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *