Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Par spīti pamieram, sadursmēs Ukrainas austrumos divi bojāgājušie

Ukrainas spēku un separātistu sadursmēs Ukrainas austrumos gājis bojā karavīrs un kāda gados vecāka sieviete, atsaucoties uz Ukrainas militārpersonu pausto, ziņo aģentūra AFP.

Šie ir pirmie upuri kopš otrdienas, kad puses vienojās Jaunā gada brīvdienās pārtraukt uguni. Lai gan iepriekšējās vienošanās bija cietušas neveiksmi, šis bija mēģinājums apturēt karadarbību.

Kopš šī pamiera stāšanās spēkā abas puses – gan valdības, gan nemiernieku spēki – paguvuši viens otru apsūdzēt ieroču izmantošanā. Ukrainas armija paziņojusi, ka separātisti pielietojuši vieglo bruņojumu, granātmetējus, automātus un tankus.

Aizvadītās diennakts sadursmēs gājis bojā vien Ukrainas karavīrs un vēl trīs tika ievainoti. Apšaudēs arī smagi ievainota tika kāda vecāka gadagājuma sieviete, kura mira ceļā uz slimnīcu.

Ziņots, ka kopumā kopš 2014.gada aprīļa sadursmēs Ukrainas austrumos gājuši bojā vairāk nekā 9000 cilvēku.

Kijeva un Rietumvalstis nosoda Maskavas sniegto atbalstu nemierniekiem. Tāpat šajā laikā noslēgtas vairākas vienošanās par pamieru, kas vismaz uz laiku pieklusināja ieročus, taču pilnībā pārtraukt sadursmes nav izdevies.

 

Pirmais Biznesa radio pēc LSM/Ilustratīvs attēls. Doņecka (G)

(Visited 73 times, 1 visits today)
(Visited 73 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *