Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Parīzē aicina aizliegt melno feministu festivālu, kur liegta ieeja baltajiem

Francijas galvaspilsētas Parīzes mērs Anna Idalgo svēdien aicināja aizliegt melno feministu festivālu šajā pilsētā, jo tajā ir liegta ieeja baltajiem cilvēkiem. Njansapo Festivāls, kuru paredzēts rīkot no 28. līdz 30. jūlijam kādā no Parīzes kultūras centriem, tiek reklamēts kā “Eiropas mēroga pasākums, kura saknes ir melno feminismā un aktīvismā”.

Saskaņā ar festivāla interneta vietnē rakstīto četras piektdaļas no šī pasākuma telpas būs rezervētas “melnajām sievietēm”. Vēl kāda festivāla telpas daļa būs rezervēta “melnajiem cilvēkiem” neatkarīgi no dzimuma, bet cita telpas daļa būs “atvērta visiem”.

Idalgo, kas ir Sociālistu partijas biedre, tviterī paziņoja, ka viņa stingri nosoda “šī pasākuma, kas liegts baltajiem cilvēkiem”, organizēšanu. “Es aicinu aizliegt šo festivālu,” paziņoja Idalgo, piebilstot, ka viņa arī patur tiesības “tiesiski vajāt organizatorus par diskrimināciju”.

Festivālu ir stingri nosodījušas arī Francijas antirasisma un antisemītisma organizācijas. Organizācija “SOS Racisme” nosauca šo pasākumu par “kļūdu, pat riebīgu lietu, jo tas ieslīgst etniskā nošķirtībā, savukārt antirasisms ir kustība, kas tiecas pārvarēt rasu robežas”.

(L)

(Visited 11 times, 1 visits today)
(Visited 11 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *