Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Paziņoti Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 nominanti

Nacionālā žūrija izvēlējusies 18 darbus, kas turpinās sacensties par valsts augstāko apbalvojumu arhitektūrā.

Šogad konkursam tika pieteikti 36 darbi, to vidū gan sabiedriski nozīmīgi objekti, gan privātmājas, gan arī ar arhitektūru saistīti notikumi.

Pusfinālam izvirzīti 18 darbi, no kuriem lielākais skaits – pieci – ir restaurācijas un rekonstrukcijas darbi: Ludzas Lielā sinagoga, Motormuzeja pārbūve, ēkas pārbūve Jēkaba ielā, savrupnams Mežaparkā un Raiņa muzejs “Tadenava”.

Nominantu vidū iekļautas divas kultūras ēkas – Ekziperī starptautiskā skola un Šaoliņas lidojošo mūku teātris.

Sabiedrisko ēku kategorijā nominētas “AS Latvijas valsts meži” biroju ēka, biroju ēka “Place Eleven” un apartamentu viesnīca “Red Ice”.

Inženiertehnisko būvju nominācijā iekļauta lidostas “Rīga” termināļa paplašināšanas 5. kārta.

Nominantu vidū ir trīs privātmājas – divas mājas Jūrmalā, divu ģimeņu dzīvojamā māja Ogļu ielā un privātmāja Cēsīs.

Interjera kategorijā pusfinālam izvirzīts projekts izstādei “Grāmata Latvijā”, strūklaka “Fregate Valzivs” un Lielais laukums ainavu arhitektūras nominācijā.

Kategorijā “Procesi” izvirzīti divi nominanti – Baltijas paviljons izstādē La Biennale di Venezia un grāmata “Kolekcionāra māja”.

Nacionālā žūrija šogad darbus vērtēja šādā nozares ekspertu sastāvā: pagājušā gada apbalvoto darbu autoru pārstāvji – arhitekti Vītauts Biekša, Mārtiņš Jaunromāns, Rasa Kleina, Andis Sīlis un Ilze Paklone, ainavu arhitekts Ģirts Runis un asociētais profesors un filozofs Jānis Taurens. Nākamajā vērtēšanas kārtā 18 nominētos darbus izskatīs un gala lēmumus par finālistiem un galvenajām balvām pieņems starptautiskā žūrija. Labākie Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 darbi tiks paziņoti svinīgā apbalvošanas ceremonijā, kas notiks 19. maijā Dzintaru koncertzālē.

(L)

(Visited 39 times, 1 visits today)
(Visited 39 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *