Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Pēc Bites sūdzības komisija ierosina lietu par Viņķeles uzvedību ‘Preses klubā’

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien ierosināja lietu par politiķes Ilzes Viņķeles (V) iespējamo ētikas pārkāpumu televīzijas kanāla “TV24” raidījumā “Preses klubs”.

Nākamajā sēdē komisija plāno lemt, vai Viņķele ir pārkāpusi deputātu ētikas kodeksa normas.

Komisijā ar aicinājumu izvērtēt šo gadījumu vērsusies parlamentāriete Inga Bite (LRA). Viņa uzskata, ka Viņķele pārkāpusi deputātu ētikas kodeksu, jo vairakkārt pārtraukusi raidījuma citu viesi un attiecībā uz viņu lietojusi tādus izteikumus kā “stulbums”, “murgi”, “analfabētisms”, “ne velna nejēdz” un citus. Pēc Bites domām, Viņķele “faktiski izteikusi draudus televīzijas kanālam un raidījumam, kura uzaicinātajiem viesiem ir radikāli pretēji, no Ilzes Viņķeles būtiski atšķirīgi uzskati”.

“Deputātes izteikumus iespējams uztvert kā aicinājumu Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) pieņemt pretlikumīgu lēmumu par valsts finansējuma atņemšanu medijam saistībā ar viedokļu dažādības atspoguļošanu,” iesniegumā norāda Bite. Viņa uzskata, ka “draudus par iespējamu valsts finansējuma atņemšanu” Viņķele izteikusi tādēļ, ka raidījuma viesis kritizējis viņas pārstāvēto ideoloģiju. “Proti, draudi tikai izteikti deputātes personisko uzskatu un interešu dēļ,” uzskata Bite.

Politiķe mudina Ētikas komisiju izteikt Viņķelei rakstveida brīdinājumu, paziņojot par to Saeimas sēdē un publicējot komisijas lēmumu izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

(L)

(Visited 33 times, 1 visits today)
(Visited 33 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *